Wed. K de Beurs, 41 Riet Wijntjeterp-Leguit liet me een geperste geluidsdrager zien, een soort grammofoonplaat, met een aangrijpend verhaal uit de Tweede Wereldoorlog erop. Geperst door haar vader Klaas. Bij Bert Groenewoud mocht ik een heel oud kasboek inzien. Een citaat eruit: 'Mei 1886 Stoompijp opgemeten in kaasfabriek In rekening gebracht 60 cent'. Dit zijn de krenten uit de pap die de reconstructie samenhangend en volledig kunnen maken. Het zou toch doodzonde zijn om deze zaken te negeren. Ook tonen mensen hun gekoesterde spulletjes met de volgende toevoeging: "Bekijk het gerust, want ik weet niet of mijn kinderen dit willen bewaren als ik er niet meer ben." Om deze redenen neem ik liever de tijd nu het nog kan. Ik neem dus de eerder genoemde deadline eind 2008 voor kennisgeving aan. We gaan over tot de orde van de dag. Misschien kunt u mij helpen bij de beantwoording van de volgende vragen: Waar woonde melkboer D. van der Bel in Winkel? Jaap Korver nam in 1933 zijn zaak over. Heeft bakker Sj. van der Wal, voorganger van Ab Sannes in Lutjewinkel, ook nog brood gebakken op de Strook voordat hij in Winkel kwam? Wie was bakker Werder? Waar woonde hij in de Weere? Wie was manufacturier J. Moorman? Waar woonde hij op de Strook? Wie was manufacturier V. Hakoff? Waar woonde hij in de Bosstraat? Wie was rijwielhandelaar/hersteller P. Peetoom? Waar woonde hij in de Dorpsstraat? Wie was de weduwe K. de Beurs? Waar woonde ze? Ze gaf ansichtkaarten uit en verkocht ze rond 1920. Wie was D. Appel Kzn? Ook hij gaf ansichtkaarten uit met 'Groeten uit Winkel'. Waar woonde hij? Wie was Ceeske Beurs of Beers? Woonde aan het oosteinde van Winkel, tussen de NH-kerk en de Westfriese dijk. Dreef Ceeske daar een winkeltje? Ze had een naaischool in de Bosstraat, links van het voormalige postkantoor. Hoe heette die mevrouw? Boekhandel, Winkel, beveelt zich opnieuw beleefdelijk aan tot het leveren ven alle soorten DHCHWKHH, als Ondertrouwkaarten, V isite- kaartjes, Houw berichten, en Bekendmakingen, enz., enz. Het leveren vam alle Dag- en Weekbl aden, Tijd schriften en plaatsen van ADVERTENTIËN in alle Couranten.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 41