Enkele middenstandszaken samenvattend beschreven -3- In vervolg op het gedane middenstandsonderzoek volgen onderstaand enkele korte beschrijvingen over hen die met hun winkel stopten, zoals een coöperatieve onderneming die het bedrijf beëindigde en een goedlopend middenstandsbedrijf dat wegens gebrek aan opvolging, na een bestaan van honderd jaar, gesplitst moest worden verkocht. Uitgezocht en beschreven door Aat Wit Dorpsstraat 153: middenstandswinkel van 1922 tot 1997 Het pand met wit gepleisterde voorgevel links van het vroegere café is in 1906 gebouwd voor rekening van onderwijzer S. Prins. In 1927 kocht K. Coops deze woning. Al spoedig na aankoop liet hij het rechter gedeelte verbouwen tot winkelruimte. Hierbij zijn twee ramen vervangen door een groot winkelraam. Daar achter stonden artikelen geëtaleerd waarin Coops handelde. Hij was o.m. smid en (P oefende deze werkzaamheden uit in een achter de woning staande schuur. Daarnaast was hij ook rijwielhandelaar en loodgieter. Coops was nog jong en voorzag een goede toekomst in het beginnen van een radiocentrale. Deze vorm van radio-ontvangst was nog in opkomst en in onze omgeving niet aanwezig. In 1927 kreeg hij de vereiste vergunning en kon met de aanleg van het distributienet worden begonnen. Er werd in het dorp, Terdiek en Langereis een bovengronds radio-draadnet aangelegd. Wie in de nabijheid van dit distributienet woonde kon voor een paar gulden per maand worden aangesloten. Middels een luidspreker kon dan worden geluisterd naar woord en muziek van enkele radiozenders. In het achtergedeelte van de winkel stond een tweetal radio-ontvangers opgesteld die elk een zender via het draadnet doorgaven naar de aangeslotene. Op deze foto uit ca. 1910 ziet u geheel rechts een slagerij. Links daarnaast café 'De Kroon'. Het derde pand is de onderwijzerswoning van S. Prins.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 3