Turndemonstraties 39 door Cees Modder In 1920 werd de Aartswouder Gymnastiekvereniging O.K.K. (Oefening Kweekt Kracht) opgericht. In die jaren was het de gewoonte dat een gymvereniging een gezamenlijke turndag zou organiseren. Men ging dan met alle verenigingen marcherend door het dorp waar het feest werd gehouden. Daarna waren er onderlinge wedstrijden en diverse turndemonstraties. En als je de verhalen van oud-leden hoort dan waren dat altijd prachtige dagen die ze nooit hadden willen missen. Maar ook de avonden moesten gevuld worden, want uit wasje toch al. Meestal was het dansen en zingen in het plaatselijk café, veelal doorgaand tot ver na middernacht. Drie jaar na de oprichting was O.K.K. aan de beurt om in Aartswoud zo'n evenement te organiseren. Het organiseren was overdag in ieder dorp praktisch hetzelfde, maar voor de avonduren wilde men het in Aartswoud even anders. Er werd een revue ingestudeerd met de titel "JA-JA". De revue ging over het dorp, de dorpelingen, de verenigingen en over de dorpen van de verenigingen die met de turndag meededen. Sparta van Winkel en Hercules Hébé van Nieuwe Niedorp waren ook van de partij, dus ook over deze dorpen was een lied gemaakt hoe of men in Aartswoud over deze dorpen dacht: Winkel Nieuwe-Niedorp Wij komen uit een vruchtbaar land Dat ieder vast bekoort Het is bij ons luilekkerland Dat veel geprezen oord Tomaten, pruimen, peren, appels Bessen, wat niet al 't Is Winkel, Dames, Heeren Winkel gaat ons bovenal Een fruitmarkt bovendien Dus allen wel bezien: Kan Winkel u toch zeker bekoren Wij zeggen 't ieder die 't wil hooren Het is bij ons 't aardsch paradijs Van appels, peren, spruitkool en radijs. Nieuwe-Niedorp zijn we hoogst modern en sjiek Al wat mode is, vinden we magnifiek Hooge hakken, korte rokken, wat niet al Ja, de mode gaat bovenal Want wie zich kleedt naar 't jaar nul Vinden we een groote sul Daar houden we bij ons niet van Bij ons is 't een leuke pan Want met schutkermis is 't dol Hebben we een reuzenlol De schutkermis is toch wijd en zijd beroemd En 't vuurwerk hebben we nog niet genoemd In heel de omtrek is geen plaats Die een speelplaats heeft hoor maats Nieuwe-Niedorp zijn we modern en sjiek Ja, we zijn er magnifiek Aartswoud, 2008

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 39