-11- Van garagebedrijf tot 'Weikoopwinkel' In 1932 liet Corn. Groot aan de Schulpweg 11 in Nieuwe Niedorp een autogarage bedrijf inclusief woonhuis bouwen. Na het overlijden van Groot in 1956 bleef zijn weduwe nog in de woning tot 1961. Het gehele pand is toen aangekocht door de coöperatieve maalderij 'De Toekomst' die het een aantal jaren gebruikte als huis- Op deze foto rechts het voormalige garagebedrijf van C. Groot. Vesting VOOr werknemers Van het bedrijf. Na het samengaan van 'De Toekomst' en 'De Ster' uit Barsingerhorn in 1969 is het voormalige garagebedrijf verbouwd tot een 'Welkoopwinkel' voor verkoop van agrarische en huishoudelijke artikelen. De OK-benzinepomp met op de achtergrond de 'Welkoopwinkel'. Geraadpleegde literatuur en archieven. 100 jaar Coöperatieve land en tuinbouw verenigingen. 10 jaar Cavo Latuco, Hans Ellenbroek. Oude kadaster Nieuwe Niedorp. Peereboom Touringcars 1905-2005. Persoons-en woningregister voormalige gemeente Nw-Niedorp 'Zo zag en zie ik Nieuwe Niedorp', Rein Rougoor 1975. Informatie van div. personen. Daarna kwam er nog een O.K.-benzinepomp bij. In 1972 betrok A. Wagenaar, die al gedurende langere tijd in de maalderij werkzaam was, met zijn gezin het bijbehorende woonhuis. Zijn vrouw behartigde daarbij de winkel- en benzineverkoop. Na opheffing van de schuin ertegenover staande maalderij ging de winkelverkoop nog door tot in 1998. Ruim een jaar later stopte ook de benzine verkoop.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 11