-10- kunstmeststrooiers die door de agrariërs gehuurd konden worden voor 1,50 per dag. In 1937 werd er overgegaan op elektrische aandrijving in de maalderij. Tijdens de oorlog 1940-1945 waren de vrachtwagens gevorderd en moest er weer gebruik worden gemaakt van paard en wagen. In die jaren maalde 'De Toekomst' op order van de bezetter ook voor de maalderijen uit Koegras, Barsingerhorn en Schagerbrug. Eind 1944 kon 'De Toekomst' ook niet meer draaien omdat de stroomvoorziening op last van de bezetter was stopgezet. Tijdens de nachtelijke uren ging het personeel nog onregelmatig clandestien malen voor leden en burgers. Er stond dan iemand op de uitkijk om bij onraad te kunnen waarschuwen. In het begin van de vijftiger jaren werd er een groot pakhuis bijgebouwd met inbegrip van kantoorruimte. Het benodigde veevoer, kunstmest en dergelijke werden vanaf de beginjaren per schip aangevoerd door o.a. de schippers Davidson met zijn boot 'Alpha' en de fa. Beers uit g acht Nieuwe Nie' van bulkvervoer, in dit geval De Toekomst' verbouwd tot Vezo-supermarkt. vervoer van grote hoeveelheden los te storten veevoer rechtstreeks naar de veehouders, was de maalderij in 1976 genoodzaakt te stoppen. Het gebouwencom plex werd verkocht aan de VEZO om na verbouwing dienst te doen als super markt. In november 1979 opende burge meester Anker deze eerste supermarkt in de gemeente Nie- dorp. In oktober 1993 verhuisde de VEZO naar het winkelcentrum gele gen tussen Nieuwe Niedorp en Winkel Na vertrek van de VEZO-supermarkt in 1993 volgde sloop van het gebouw en T T zijn er woningen voor in de plaats gekomen. Het gebouw aan de Schulpweg is nadien afgebroken om ruimte te maken voor woningbouw.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 10