c r 9 -41- werd in zijn geheel ter drukkerij gezet en gedrukt en ter binderij verder behandeld voor de verkoop. Er waren verschillende scholen die dit boekje als leerstof gebruikten. Ik meen ook goed te doen te vertellen, dat er ook veel werk werd gemaakt voor de te Nieuwe Niedorp opgerichte 'Eerste Nederlandse Neringverzekering Maatschappij'. De groei en bloei dezer Nering Verzekering Mij. was ook voor de drukkerij niet slecht en bracht heel wat werk. Jammer dat deze Verzekering Mij. vertrokken is en nu nog in Amsterdam wordt voortgezet. Be Firma W. 0. VISSEB, N. NIEDORP (N.H.) Wijnhandelaar, fabrikant, Likeurstoker, VISSER's Advocaat, Boerenjongens, Zoete- en Zure Bessen, Grenadine, Oranje Kwast, Citroen Kwast, Oude Jenever, (merk „Oudeproef.") Oranjebitter. Ook de wijn- en likeurhandel van de firma Visser bracht menig druk werkje, terwijl de Huizenhuur Mij. ook nog wel het een en ander liet maken. Voor notaris Sloos van Win kel heeft de drukkerij vele biljetten van 'Verkoop' en 'Boelhuis' in druk gehad en altijd met grote spoed af geleverd. Deze bestellingen behoor den tot de afdeling 'Haast'. Ook werd uitgegeven een blaadje (courantje) gewijd aan de belangen van de pluimveehouderij enz. 'Onze Gevleugelde Vrienden' geheten. Hierin werden artikelen geplaatst over kippen, eenden, ganzen, kanaries, parkieten, noem maar op, van alles, broeden, kunst matig broeden en grootbrengen, ziektegevallen en de behandeling ervan enz., enz.. Het blaadje zag er goed verzorgd uit en werd redactioneel vakkundig behandeld. De voorpagina was versierd met een groot cliché, waarop allerlei afbeeldingen van huisdieren. Deze tekening was nog gemaakt door de heer J. Oudes, tekenaar, fotograaf, en schilder te Nieuwe Niedorp. Een zeer goede bekende van de oudere inwoners. (Is later vertrokken naar Amsterdam.) De uitgevers waren zelf ook fokkers van pluimvee, parkieten, kanaries en andere vogelsoorten. Leuk was het in de werkplaats het gezang van je kanaries te horen, wanneer er soms zo'n 20 jongen met een beste voorzanger, rondom aan de wand hingen. Boven op de zolder was de papiervoorraad opgeslagen. Echter was op deze zolder ook nog een gedeelte afgesloten voor een mooie ruime volière. Middenin stonden twee kuipen, elk met een dennenboom, waarin parkieten, kanaries en rijstvogeltjes levendig verblijf hielden. Het was leuk deze diertjes in die ruimte te zien heen en weer vliegen van boom tot boom. Ook waren verschillende nestjes aangebracht voor het broeden en Het reeds jaren klimmend debiet, xelfs in Amsterdam», is waarborg voor de koopers- MONSTERS Port, Madera, Cognac, enz. ■vestigt d.e aandacht op de «ulverheld en prirria Icwaliteit Tin met prijsopgaven besqhikbaar, ook van

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 41