-39- 103. Achter in dit huis was de binderij en boven de bergruimte voor deze afdeling. Nu moet u niet denken dat het alleen binderij was. Er werden ook schilderijen ingelijst, jaloezieën schoongemaakt en geregen, er was een afdeling behangerij, en plafondleggen, handvergulden, enz. enz. Achter de winkel en binderij stond dus de eigenlijke drukkerij. Hierin was tevens ondergebracht de woning van de chef van de afdeling drukkerij. Nog steeds, nu jaren na de verplaatsing van de drukkerij naar een ander pand, bevinden zich allerlei aanplakbiljetten aan het schot. Het was vroeger namelijk gewoonte dat een exemplaar van het drukwerk aan het schot werd geplakt. Na het overlijden van C. Groot werd de naam in 1896 gewijzigd in 'firma Gebr. Groot', doch voerde K. Groot alleen het beleid. Dat duurde tot 1 mei 1918, toen op initiatief van F. Butter de zaak in een naamloze vennootschap werd overgebracht. K. Groot werd toen president-commissaris van de 'Naamloze Vennootschap Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij, voorheen firma Gebroeders Groot, te Nieuwe Niedorp'. Butter werd directeur. Butter voelde waarschijnlijk veel voor het courantenvak. In augustus 1918 verscheen n.1. al het eerste nummer van 'Het Nieuwsblad voor West friesland', een tweemaal per week verschijnend nieuws-en advertentieblad, onder zijn redactie. Hoofdzakelijk werd gewerkt in de richting Hoorn-Medemblik. In 1918 vond Omstreeks 1990 is de oude boerderij/drukkerij afgebroken. Hierbij konden de grote aanplakbiljetten met teksten over te houden boelhuizen en dergelijke niet behouden blijven. Deze waren vastgelijmd op de houten wanden van de vertrekken. Door het krimpen van de planken waren overigens de biljetten stuk getrokken.) Het eerste pand rechts was de boekhandel/kantoorartikelen en boekbinderij van H. Groot in 1930. De kleine winkelruimte strekte zich uit tot even voorbij het eerste raam rechts en was ongeveer 5a 6 m. lang

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 39