-36 Hoog Mogende Staten Generaal der Vereenigde Nederlanden in 's Gravenhage de zaken te behartigen. Renerus was verwekt bij Vrouwe Cornelia Baldina Adriana Coetenburg, wonende tot Gent, soo voor hemselven en als speciale last en procuratie hebbende van zijn broeder de Hoog Welgeboren Heer Ingelbert Martin Joseph de Kerkhove, Baron van Exaerde etc. zo als in huwelijk hebbende Vrouwe Maria Elisabeth Baldina van Zinzerling, (die nog) voogd is over de Hoog Welgeboren Heer Franciscus Josephus Stauthals Baron van Bleekhem en de minderjarige zoon van wijlen de Hoog Welgeboren Heer Valentinus Beniginus, verwekt bij gemelde Vrouwe Cornelia Baldina Adriana Coetenburg, in een later huwelijk, als zijnde daartoe bij speciale authorisatie van schepenen van Gedele, Raden en Passeerders der Stad Gent, in dato de 3e November 1739, geauthoriseerd en gequalificeerd, te samen de kinderen en enige universele geïnstitueerde erfgenamen van de voorseijde Vrouwe Cornelia Baldina Adriana Coetenburg zijnde de voorschreven procuratie gepasseerd tot Gent voor de notarissen Johannes Blomme en Jaques Frangois Michaels, de 2e Juli 1740, in 't openbaar te verkopen de nagenoemde Huijsmans Wooninge ende landerijen gelegen onder Nieuwe- en Oude Niedorp ter grootte als bij ieder sal werden uijtgedrukt en voorts bij de hoop en stootvoets zonder ten aanzien der grootte en onder- of over maate gehouden te zijn. Elk verkocht perceel zal aanstonds na de opslag leggen tot last van de kopers, doch 't huis en erf mag niet eerder worden aanvaard als op primo maij 1745 en 't land op Carsmisse 1744". De kopers moesten boven het geboden bedrag, ook betalen de 40e penning (gem. belasting) maar ook een 40e penning (voor onderhoud van de Niedorper kruiskerk) en er kwamen nog wat kosten bij voor Wijnkoop, voor het zegel en schrijven van de voorwaarden. "Eerstelijk presenteert deselve te verkoopen, een schoon Boerenhuijs met 33 geersen 10 sneesen 7 Vi roeden groedland, genaamt Coetenburg, staande en gelegen aan 't Westeijnde van Nieuwe Niedorp, belend de Heereweg ten Zuid-Oosten, de Rijd ten moeten hebben tegens 36 geersen en dus het huijs tegens 2 geersen 1 snees 12 Vi roed. Alle hecken en boeden door den huurder gemaakt en geset, sal deselve na 't eijndigen der huur, tot hem mogen nemen." Pieter Keetman koop het hele zootje voor 25: 't gars. Zijn borgen zijn Cornelis van der Beets en Leonard van der Beets. Zeven geersen grasland, onder Oude Niedorp in de Laijen werden nog niet verkocht. Hieruit kunnen we toch concluderen dat de naam 'Coetenburg' qua ouderdom al aardig in de buurt van drie eeuwen komt. tC 44-.. De ondertekening van de verkoopakte Noord-Westen werdende thans bewoond ende gebeurde op 29 september 1744 in de gebruijkt bij Pieter Hendriksz Bijvoet. (En nu komt Herberge den Eenhoorn tot een bijzonder punt) Den koper sal dit perceel in koop Nieuwe Niedorp 0<r u u Winkel, 2007 "(&j if'/5 - Jec-rtfA

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 36