-33- In 2001 schreef ik over de vondst van een portret van Pieter Rembrantsz, afgedrukt op een Almanak uit 1688 en gedrukt bij Willem van Trier in de Langestraat te Alkmaar. De heer Ligthart is van mening dat Pieter hier niet staat afgebeeld, maar hij denkt dat het nog een oud portret van Dirck is, waarschijnlijk om de kosten wat te drukken, want om een geheel nieuw portret van Dirck te laten snijden zou een extra kostenpost betekenen voor zo'n betrekkelijk goedkoop almanakje. Het tot heden onopgemerkte portret van Pieter Rembrantsz staat op de voorpagina van de Verbeterde en Vermeerderde Nieroper Schat-kamer door Pieter Rembrantsz van Nierop, Anno 1696. Correspondentie In de veronderstelling dat ik alle bewaard gebleven correspondentie van en aan Dirck Rembrantsz van Nierop in mijn artikelen wel behandeld zou hebben, had ik daar de laatste jaren weinig aandacht meer aan besteed. De heer Ligthart kwam echter met enkele nieuwe vondsten opperdan. Tussen de correspondentie van Christiaan Huijgens trof hij nog enkele mij onbekende brieven aan. De eerste brief schreef Dirck Rembrantsz van Nierop op 3 mei 1659 aan Christiaen Hugens van Zuijlichem zeer goede vrienfDe volgende brief dateert van 24 september 1661 en heeft dezelfde aanhef als de eerste brief. De derde brief schreef Dirck Rembrantsz van Nierop op 5 april 1669 met de aanhef ChristHuygens van Zuijlichem Eerwaerde VrienfHet is een brief van ruim 12 kantjes. Tenslotte wil ik nog de aandacht vestigen op een briefje, dat op 6 december 1669 geschreven is door Dirck Rembrantsz van Nierop aan Constantijn Huijgens sr. (de vader van Christiaan). Waarschijnlijk kon Dirck Christiaan niet bereiken, want die woonde en werkte inmiddels in Parijs, en probeerde hij via Huijgens senior toch met Christiaan in contact te komen. In een van de volgende bladen zal ik nog uitgebreid aandacht besteden aan deze onbekende brieven van Dirck Rembrantsz van Nierop. Winkel, 2007 Het portret van Pieter Rembrantsz van Nierop (1658-1708) op de titelpagina van de Verbeterde en Vermeerderde Nieroper Schatkamer, door Pieter Rembrantsz van Nierop, Anno 1696

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2008 | | pagina 33