35- Westfries Genootschap In oktober jl. hebben de leden van het Westfries Genootschap een brief met bijlagen ontvangen waarin de verontrusting wordt uitgesproken over een gestadige achteruitgang van het ledenaantal van het Genootschap. Dit wordt vooral geweten aan de gemiddelde relatieve hoge leeftijd van de leden. De praktijk wijst uit dat opzeggingen vaak plaatsvinden vanwege oorzaken die met de leeftijd hebben te maken. Dit heeft uiteraard gevolgen voor de financiën. Bij de ontvangen brief is een tweetal brieven gevoegd met daarin een oproep aan geïnteresseerden om lid te worden van het Westfries Genootschap. Er wordt aan hen die reeds lid zijn verzocht deze brieven te verstrekken aan vrienden en bekenden die zich betrokken voelen bij West- Friesland en zijn cultuurgoed. Hoewel wij er van uitgaan dat meerdere donateurs van de stichting Historisch Niedorp reeds lid zijn van het Genootschap, menen we er goed aan te doen de oproep in ons blad te plaatsen. Ons bestuur doet hierbij eveneens een beroep op hen die nog geen lid zijn maar dit wel willen, zich aan te melden bij het Westfries Genootschap te Hoorn. Voor adresgegevens, zie de hier afgedrukte brief. i Hoorn, oktober 2007 Geachte heer/mevrouw, U krijgt deze brief van een bekende van u. Dat kan een familielid zijn, of een vriend, een collega of een buurman of -vrouw, in alle gevallen is hei echter een lid van het Westfries Genootschap. Hij of zij is ervan overtuigd dat u betrokken bent bij West-Friesland, dat kan zijn omdat u het gebied zo mooi vindt en daarom hier graag woont, wandelt of fietst. Het kan ook zijn dat u graag luistert naar het Westfriese dialect, misschien leest of spreekt u het ook. Wellicht heeft u op één van de Westfriese markten met bewondering gekeken naar de originele klederdrachten. Of bent u juist geïnteresseerd in de historie van het gebied met daarin de bekende Zuiderzeesteden: Hoorn, Enkhuizen en Medemblik. Kortom er zijn veie redenen te noemen waarom er belangstelling bestaat voor de Westfriese cultuur en het erfgoed. De organisatie die hier per definitie voor staat is het Westfries Genootschap, gevestigd te Hoorn. Wij bestaan ai ruim 80 jaar en hebben een kleine 3000 leden die in meer of mindere mate betrokken zijn bij onze activiteiten. U heeft ook belangstelling voor het Westfriese, maar u bent nog geen lid van het Genootschap? Kan het een dan niet zonder het ander? Vanzelfsprekend kan dat, maar voor West-Friesland en de generaties na ons is het beter wanneer de aandacht voor al die verschiliende aspecten gebundeld wordt en niet versnipperd raakt. Het Westfriese cultuurgoed is het waard om bewaard te blijven en dat kan alleen wanneer u ons daarin steunt. Voor een bedrag van 27,50 per jaar bent u lid van onze vereniging en ontvangt u elk jaar ons jaarboek West-Friesland Oud en Nieuw, vol artikelen over de West-Friese cultuur. Bovendien ontvangt u drie keer per jaar het tijdschrift 't Vierkant met daarin verenigingsnieuws en berichten over musea, nieuwe uit gaven enz. Ten slotte organiseert het Genootschap jaarlijks diverse bijeenkomsten waar u welkom bent. Wilt u meer informatie, kijk dan eens op onze website www.westfriesgenootschap.nl. U kunt ook bellen met ons secretariaat, telefonisch te bereiken onder nummer 0229-217121 Wij hopen dat u na het lezen van deze brief meteen uw pen pakt en de bon invult om lid te worden van ons genootschap. Wij hebben het gemakkelijk voor u gemaakt. Na het invullen van de bon kunt u deze zonder postzegel op de brievenbus doen. Alle nieuwe leden die zich nu aanmelden, betalen pas over 2008 contributie en ontvangen in 2007 gratis het jaarboek. Met vriendelijke groeten, hef bestuur van het Westfries Genootschap, C.G. Broekhuizen- Slot voorzitter S. Nuveen secretaris

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2007 | | pagina 35