groenten en aardappelen slechts 100 gerekend. Is dat niet wat weinig?" "Wel mijnheer, zei ik, "doe er 100 bij, misschien is dat beter." "Ja", zei hij toen, "U denkt, de inspecteur krijgt me toch niet." "Ja", was mijn antwoord, "zo is het, U krijgt me niet". En zo was het ook. Hij verzocht mijn boekhouding voor een week te mogen houden om die op z'n gemak te kunnen nazien. Ik kreeg ze terug en de 44 gulden ook. Uit dit voorval kun je opmaken hoe treurig het gesteld was met onze inkomsten. In dat zelfde schrift zag ik ook de datum van de ontvangst van 300 voor een tweejarig paard. Het was 10 juni 1924. Dat noem ik in mijn boek een aardig voordeeltje, maar 18 augustus 1924 ontving ik voor twee zieke koebeesten (mond- en klauwzeer) de kapitale som van 95. De koper was Siemen Oudt, de noodslager. Het voordeeltje was reeds meer dan weg. Toch hebben wij in de jaren tussen 1923 en 1930 nog onverwachte inkomsten gehad die ons nog een beetje op de been hielden. Ik heb dit tot dusver vergeten in mijn boek te memoreren. Het waren de ontvangsten voor sneeuwklokjes. Een verhaal apart! Co en ik hadden van de heer D. Kuilman zijn huis gekocht in de herfst van 1917 en verhuisden 1 mei 1918 van 't Paadje naar het dorp. Achter het huis was een vruchtentuin van p/m 6 a 700 m" en daar stonden zo hier en daar wat sneeuwklokjes in. Enige jaren later, toen ze uitgegroeid waren tot flinke pollen, rooide ik ze en verkocht de helft ervan aan Anne Kamp van Winkel voor 25. Tsjonge Piet, dacht ik, -18- Dit huis staat midden in de voormalige boomgaard en heeft, nog niet zo lang geleden, een aantrekkelijke facelift ondergaan

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2007 | | pagina 18