Jaap Arts, geboren 18 augustus 1907- overleden 8 december 2003 Maart 2000 las ik in het maandblad 'Nuchter Bekeken', het maandblad van de Algemenen Drankbestrijders Organisatie (ANDO), een artikel over Jaap Arts bij leven schilder te Nieuwe Niedorp. Jaap was vanwege zijn werkzaamheden als schilder maar ook als geheelonthouder een algemeen bekende persoonlijkheid in ons dorp en wijde omgeving. In mijn jonge jaren was hij al min of meer de huisschilder van Dorpsstraat 205 en heeft hij gedurende zo'n zestig jaar meerdere keren het nodige binnen- en buitenschilderwerk verzorgd. Tijdens de koffiepauze kwam dan steevast altijd in een uitgebreid betoog zijn principiële overtuiging voor de drankbestrijding ter sprake. In mijn herinnering hoor ik mijn vader op een keer nog zeggen: "Jaap met alle eerbied voor je overtuiging, kom je hier nu te schilderen of voor een propaganda praatje over de geheelonthouding". Waarna Jaap erkende dat hij wel eens te ver ging met dat onderwerp. Toen ik het artikel over Jaap Arts had gelezen stond voor mij al vast dat het ook wel interessant zou zijn voor ons historisch blad. Er is toen vrij spoedig toestemming gevraagd aan de redactie van het blad en eveneens aan de heer Arts, daaraan toevoegend dat ik eerst bij hem aan huis zou komen voor een aanvullend vraaggesprek, omdat het artikel volgens mij nog uitgebreider kon worden geschreven. Dat voorstel was akkoord en er zou spoedig een afspraak worden gemaakt. door Aat Wit Links op de foto 'de Paddestoel' met rechts de in later jaren gebouwde schilderwerkplaats en autogarage van J.Arts. De van hout opgetrokken woning is in 1926 gebouwd voor Pieter Band als noodwoning. Deze betrok in 1935 een voor hem gebouwde nieuwe woning aan het oosteinde van Nieuwe Niedorp.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2007 | | pagina 3