patiënt aan mij. Alles moesten ze aan mij doen en ik heb ontzettend veel pijn geleden. Want na die 19e oktober kreeg ik open plekken op het onderste deel van mijn rug. Niet zo zeer van het doorliggen. Het waren opzwellingen waar de huid van af ging. Ik kreeg er plus minus 40 en ze werden alle ochtenden behandeld. Het zal een mooie vertoning zijn geweest. Ik kreeg veel bezoek. O.a. onze vriend Jo Bossen met zijn vrouw. Die dacht dat dit de laatste keer was dat hij me levend zag. De volgende week kwam hij weer en toen zei ik tegen hem 'Jo, ik word weer beter.' Ik zag er zeker nog even slecht uit, want hij vroeg 'Voel je dat Piet?' Tot aan december heb ik op de isoleer gelegen. De laatste drie weken lag ik daar met een kindse man, een verpleegde uit het Hof van Sonoy. Dat was wel een beroerd gezelschap, want die ouwe kon het raar verkopen... Maar aan alles komt een einde en zo ook aan mijn tien weken verblijf op de isoleerkamer. Op een ochtend kwam de hoofdverpleegster bij me en De zeer eenvoudige grafsteen van broer Dirk en zijn vrouw op het ze zei: 'Zwagerman, je ligt kerkhof van Nieuwe Niedorp. Dirk mag herinnerd worden als een hier al ZO lang ZOU je maar buitengewoon hulpvaardige en gastvrije boer tijdens de beruchte wezen?' En nu onderbreek ik mijn verhaal, want het is vandaag 5 mei 1965 en dus 20 jaar geleden dat Duitsland zich onvoorwaardelijk overgaf. Overal in ons land is het een feestdag en van alle openbare gebouwen waait de driekleur. En ook de grote vlag van Nijerop wappert in de westenwind. Gisteravond was hij ook aan de vlaggenmast bevestigd, maar toen halfstok van 18.00 tot 20.00 uur. Toen werden in het hele land de doden herdacht die gevallen zijn in deze vijf verschrikkelijke jaren. Co en ik hebben de kranten gelezen en bij de radio gezeten en geluisterd naar allerlei mensen die in de gelegenheid werden gesteld hun (veelal treurige) herinneringen op te halen. En wij doorleefden nog weer eens in gedachten die vreselijke oorlogsjaren. -26- hongerwinter weer niet liever op de zaal wordt vervolgd

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2006 | | pagina 26