-23- waarschuwde de dokter. Die onderzocht mij keer op keer, maar kon de oorzaak eerst niet vinden. Na enige dagen schoot plotseling de pijn uit mijn borst vandaan en schoot in mijn zij. Toen werd de toestand al slechter en ik had zo'n ontzettende pijn dat ik het niet meer kon verdragen en het uitschreeuwde. Tegen die aanvallen spoot dokter mij dan in. Zeven tot acht keer heb ik zo'n injectie gehad. De pijn was dan direct over en ik viel in slaap. Soms was het bij het ontwaken over en soms niet. Het kwam steeds weer terug. Tijdens enorme hoestbuien steunde Co mij, zodat ik een beetje in een zittende houding kwam en ik het niet zo benauwd had. Menigmaal heeft ze gedacht, dat ze me dood in haar armen zou houden. Of Co die weken nog heeft geslapen, ik weet het niet, het zal niet veel geweest zijn. Wat ook erg vreemd was, soms ging de pijn uit de ene zij weg naar de andere en was de ademhaling aan die kant weer pijnlijk. Op een dag in april dat ik aan de beterende hand scheen te wezen, kreeg ik ineens een dik linker been en constateerde dokter trombose. Tegen Rita zei hij: 'Je vader is tweemaal op de rand van de dood geweest, hij heeft tweemaal een longembolie gehad.' Op aandringen van Co raakte ik naar het ziekenhuis in Alkmaar, want beter worden was er nog niet bij. Mijn trombosebeen wilde door rust maar niet dunner worden en dus moest ik in het ziekenhuis een tablettenkuur ondergaan. Ik kwam onder behandeling van dokter De Lange. Intussen had mijn ziekte al 9Vi week geduurd en beterschap was nog ver. In 't Centraal kwam ik te liggen op 'mannen-intern' op de grote zaal. Maar ik kreeg een allerongelukkigste plaats, vlak bij de deur van de serre waar ook nog 5 patiënten lagen. Ik kreeg een paar hoge steunen onder de poten van het voeteneinde, zodat ik met mijn hoofd lager lag dan met mijn voeten. Het tochtte erg als de deur van de serre openging en ik begon weer te hoesten. Mijn sputum werd opgezonden naar Utrecht, maar 't bleek geen tbc. Door het hoesten raakte ook mijn keel ontstoken en als verlichting kreeg ik een glas suikerwater. Dokter De Lange onderzocht mij meermalen; foto's werden genomen en ook een hartcardiogram. Het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2006 | | pagina 23