waren van verschillende maten, van kinderklompjes af tot de grootste maat toe. Bij elkaar zo'n 300 paar en dat kostte p/m 1200. Van 7 tot 2 gulden, van heel groot tot kindermaat, verkocht ik ze (boter bij de vis), 's Avonds tegen melktijd waren wij de meeste kwijt. Na melktijd kwamen nog wat liefhebbers aan huis. De volgende morgen raakte ik de laatste nog kwijt op drie paar kinderklompjes na. Die hebben wij mooi laten verven en aan onze zwager in Amerika gestuurd. Ik kon de rekening opmaken en de ontvangsten waren 19,50 meer dan de kosten. Dat heb ik later gekregen voor de moeite. Maar daar was de zaak niet mee afgedaan. In de ge meente Winkel, waar ook heel wat leden van onze 1 tuinbouwvereniging woon- den en aan wie ook veel klompen waren verkocht, 1 jjgï was er een zo stom geweest het aan de politie te ver tellen. Procesverbaal en vervolgens een dagvaarding om voor de economische rechter te verschijnen. De voorzitter, de heer P. Band en ik werden gedagvaard. Wij werden door de rechter gewezen op de onverant woordelijke manier waarop wij onze leden van klompen hadden voorzien. Onze ver dediging was dat de distri butie zo traag verliep, dat onze boeren en tuinders er niet op konden wachten. Sommigen liepen op een paar oude gummilaarzen die zo lek waren als een mandje, maar dat gaf allemaal niets. Wij hadden de wet niet gehoorzaamd en moesten gestraft worden. Wij hadden het niet gedaan om er zelf voordeel van te hebben en dat vonden de heren aan onze creditzijde. Na nog wat heen en weer gepraat werd de boete voor onze vereniging op 75 bepaald, 't Viel ons nog mee en we hebben er geen traan om gelaten. De eigenaar van de auto was ook gedaagd, maar die zullen ze wel anders aan z'n jasje getrokken hebben. Wij hebben nooit vernomen wat zijn straf was. De echte oorzaak van die krapte aan klompen was eigenlijk de grote -20- Een andere herinnering aan Zwagerman en zijn vrouw op het kerkhof van Nieuwe Niedorp. Volgend jaar is het al weer 30 jaar geleden dat Pieter op bijna 93-jarige leeftijd overleed.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2006 | | pagina 22