omgekomenen, schuin achter de later gebouwde boerderij van Van Eeten, herinnert aan deze crash. Eén vlieger heeft zich met zijn parachute weten te redden. Hij kwam neer in de tuin van de familie Dekker die indertijd in het dubbele woonhuis op de hoek van de Westerweg woonde. Naar verluidt hoorde de heer Dekker ineens 'wild geklop' bij de buren. Daarop deed hij de deur open om te zien wat er gaande was. Er kwam echter een grote kerel op hem af die hem zo'n schrik bezorgde dat hij de deur met een klap voor zijn neus dichtsloeg. Even later werd de situatie er nog onplezieriger op, want de indringer had een raam opengeschoven en stak zijn hoofd naar binnen. Hij was echter absoluut niet welkom, dat werd hem duidelijk gemaakt en hij deinsde achteruit. Even later kwamen enkele mensen van de Luchtbescherming Dekker vertellen, dat er een parachute in zijn tuin was neergekomen en drong het tot hem door dat het ging om een van de bemanningsleden van het vliegtuig dat hij nota bene had zien neerstorten. Hij voelde zich genoodzaakt om de man alsnog op te sporen en pakte de fiets om ondanks 'Sperr-tijd' de Westerweg al rondspiedend af te rijden. Bij het kanaal werd hij staande gehouden door iemand van de Rijkspolitie die hem dringend aanraadde maar weer naar huis te gaan. De Tsjech was intussen dwars door weilanden en sloten naar brandende onderdelen van het vliegtuigwrak gelopen, waarschijnlijk in de hoop daar nog levende kameraden aan te treffen. Dat leidde onmiddellijk tot zijn gevangenneming. Op het raadhuis mocht Dekker vertellen of deze zwartharige boom van een kerel dezelfde was als die hem de schrik van zijn leven bezorgd had. Dat was inderdaad zo. Nu weten we wie hij voor zich had, sergeant-vlieger Bufka. Ook de naam van de Duitse nachtjagerpiloot is -8- Het dubbele woonhuis op de hoek van de Westerweg en de Rijdersstraat waarachter de parachute van sergeantvlieger Bufka neerkwam

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2006 | | pagina 10