Als gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp hebben wij gemeend dat de herinnering aan hem levend moest blijven. Wij hebben een plaquette in koper laten maken met zijn beeltenis en die een plaats gegeven in de vestibule van het raadhuis. 't Was een Helderse evacué, Sneltjes genaamd, die deze plaquette heeft vervaardigd. Hij was arbeider aan de rijkswerf en behalve een goed vakman bepaald ook een kunstenaar, want deze plaquette is zo goed gelijkend, het kon niet beter en bovendien prachtig afgewerkt. Hij had naar een foto van Bakker een crayontekening gemaakt (crayon is potlood of krijt/ red.) even groot als de plaquette zou worden en naar die tekening ging hij aan het werk. Het duurde wel lang eer het kunstwerk klaar was, maar het was dan ook af! 400 Gulden was zijn beloning. Enige tijd later is hij gestorven. Over het meisje dat op de erebegraafplaats ter aarde besteld werd, Hannie Schaft, wil ik nog zeggen dat in het verzet alle groeperingen vertegenwoordigd waren. Ze was namelijk communiste. Ja, zo was het altijd in Nederland. Dat leerden wij al op school. Als er een gemeenschappelijke vijand was, dan werd alle partijstrijd ver geten. Maar zo niet, dan verkeerden de verschillende stromingen op voet van oorlog. En zo is het nog! Misschien dat het in andere landen net zo gaat. In de laatste vier maanden van de oorlog zijn er nog vele slachtoffers gevallen, honderden. Misschien wel duizenden als de door hon ger en ellende omgekomenen erbij worden gerekend. Maar nu genoeg over de oorlog. In de zomer van 1945, toen wij langzamerhand wat meer te eten kregen, werd onze stemming zeker wat vrolijker. Er werden bevrijdingsfeesten georganiseerd. Je mag wel zeggen in alle plaatsen! -16- Plaquette in het gemeentehuis van Niedorp. Het zeer oude huis links werd bewoond door J.C. Sneltjes. (Nr. 70) 't Werd gesloopt in 1955. De voormalige boerderij met lang voorhuis rechts werd indertijd bewoond door bakker J. Smit.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2005 | | pagina 18