benoemd. Na enige dagen de heer W. Leegwater als burgemeester te hebben gehad, werd de heer Bosma, burgemeester van Oude Niedorp, ook hier benoemd, tijdelijk. Nu dat tijdelijk heeft geduurd tot september 1946. Toen werd de heer J. Baken benoemd tot burgemeester voor Nieuwe Niedorp en Winkel. De heer G.Gayaard en ik werden de wethouders. Bosma was een makkelijke baas voor ons geweest en liet de zaken hoofdzakelijk aan ons over. Wij waren toen de wethouders van de noodraad. Er was heel wat te regelen die eerste jaren. En wij verdienden een salaris van ƒ100 per jaar. Later werd dat ƒ150. Er werden wel hogere salarissen uitbetaald voor gemakkelijker werk, maar we zagen beiden niet tegen veel werk op. In augustus '46 werden er raadsverkiezingen gehouden en vooraf hadden C. Koorn (ook noodraadslid) en ik een bespreking met de Niedorper afdeling van de Partij van de Arbeid (zoals de oude SDAP verdoopt was). Dit onderhoud had plaats in de herberg te Terdiek ('De dorstige Landman') en het was geen prettige vergadering. Van hun kant waren er G. Gay aard, Luc ter Haar en Jb van Zoonen. Deze laatste was wel geen N.Niedorper (woonde in Oude Niedorp) maar was lid van hun bestuur. Wij wisten volgens de kiezerslijsten dat er twee katholieken in de raad zouden komen en de vijf andere plaatsen waren voor ons. Koorn en ik waren zo bescheiden dat wij genoegen zouden nemen met twee leden en de Partij van de Arbeid drie. Maar daar waren Gayaard en Ter Haar niet voor te vinden. De heer Van Zoonen was wijzer en vond het wel billijk. Hij probeerde nog wel de heftige bespreking te sussen, maar hij slaagde daar niet in en in een zeer slechte stemming verlieten Koorn en ik de bijeenkomst. Beide groeperingen kwamen met een eigen lijst uit met als -21- De deftige zaal van de Prins Maurits met opengelegde kolfbaan van ver voor de oorlog.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2005 | | pagina 23