-15- r^yii Het is lastig om het iedereen naar de zin te maken. Dat zal duidelijk zijn. Is er verder nog iets positiefs te melden? Gelukkig wel. In Winkel is aan het westeinde een heel aardig bouwwerk verrezen op de plaats van het totaal versleten boerderijtje van Kareis. (Zie pag. 13) Men kan het natuurlijk (een tikkeltje schamper) een boerderette noemen. Omdat iets met dorsdeuren nou niet echt 'functioneel' kan worden genoemd. Persoonlijk heb ik daar geen enkele moeite mee. Integendeel. Er is al zoveel verdwenen, verknoeid of verrommeld, dat ik iets nieuws, duidelijk gebaseerd op onze oude vertrouwde West-Friese stijl, vaak bijzonder kan waarderen. Maar nogmaals: over smaak valt niet te twisten. In Nieuwe Niedorp doet men opvallend z'n best om het zeer gewaardeerde dorpsgezicht zo weinig mogelijk aan te tasten. Ik wijs even op nummer 132 dat heel aardig is opgeknapt. En verder op nummer 75 vlak bij de sluis, waar nu na tijden van aftakeling vooral de dominante nokversiering de aandacht trekt. Van een makelaar kun je hier moeilijk meer spreken. Als laatste wil ik hier noemen een huis waarvan de waardige bouwstijl herinnert aan zo'n eeuw geleden, 't Lijkt zich enigszins te spiegelen aan het huis aan de overzijde, (nummer 139). Er zijn hier letterlijk kosten noch moeite gespaard. Toevallig staat het naast de voormalige boerderij van de Zwagermannen en het bijt elkaar niet of nauwelijks. Althans naar mijn smaak. De leuningen aan de geknikte brug moeten nog worden aangebracht en er is nog wel het een en ander aan de erfbeplanting te doen. Het nieuwe gras kan de bodem nog niet of nauwelijks groen kleuren en de leiplatanen (zie foto) zijn net de grond ingegaan. Soms is nieuw gelukkig best goed! m m P f Het spraakmakende hekwerk om het nieuwe fietspad.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2005 | | pagina 17