-14- Mede door dit alles duurt de strijd tussen beide gemeenten nog steeds voort. Daarbij hanteert Schagen o.i. terecht het argument, dat de behoefte aan industrieterrein eerder minder dan groter wordt en dat er mogelijkheden te over zijn voor dergelijke locaties, bijvoorbeeld in de naastgelegen Wieringermeer. Binnen onze overheden blijkt men tegenwoordig voortdurend over elkaar heen te buitelen. De ene keer keurt een bepaald bureau binnen bijv. het provinciaal bestuur iets af, terwijl een ander bureau daar kennelijk helemaal geen boodschap aan heeft en rustig zijn fiat geeft. Zo gaat het de laatste tijd met allerlei spraakmakende projecten. Om er een paar te noemen: het randmeer bij Wieringen, het al of niet onder water zetten van een deel van de Groetpolder, een uitbreiding van Medemblik op het gebied van de Wieringermeer, een vaste crossbaan volgens velen gaat dat zeker ten koste van de leefomgeving). In de Schager Courant verscheen eind maart een merkwaardig artikeltje over een zekere gedeputeerde Hooijmaijers die wel even zou zorgen dat het bedrijventerrein bij de Witte Paal tóch doorgang zou vinden. 'Als Schagen nee zou blijven zeggen moeten wij natuurlijk niet achterover leunen. Dan pakken wij doorAls illustratie bij deze moedige uitlatingen liet hij zich ook nog even in een kakelbont motorpak hijsen om een stukje op een durfsport-crossmachine te rijden. Deze mallotige vertoning, die bijna in een sloot eindigde, dwong niet bij alle aanwezigen het nodige respect af. De nieuwe burgemeester hield zich opvallend afzijdig. Het nieuwe fietspad tussen de Ooster- en de Westerweg is in de eerste plaats bedoeld voor scholieren die vanuit het plan De Veert naar de openbare basisschool De Snip fietsen. Dat is een stuk veiliger dan over de Dorpsstraat die zo af en toe als racebaan wordt gebruikt door onze nog onvolwassen coureurs. Al moet gezegd dat sommigen zóveel lawaai produceren datje ze al heel in de verte hoort aankomen. Dat is in zekere zin nog rustgevend. Ze kondigen zich ruimschoots op tijd aan. Maar goed, dat nieuwe fietspad voorziet in een behoefte. Mensen die daar een rondje-om willen lopen met uitzicht op zowel de molen, als het restant van de Boomsloot en de oude boomgaarden van Van Moorselaar, zijn ook van harte welkom. Over de hoge hekken die hier en daar aan beide zijden zijn geplant wordt nogal verschillend gedacht. Ze zien er uitermate strak en netjes groen gespoten uit. Vandaar dat sommige Westfriezen ze mooi vinden. Voor veel oudere streekgenoten is 'netjes' nog altijd hetzelfde als 'mooi'. De meerderheid vindt echter dat die hekken niets te maken hebben met onze cultuur die in ons landschap nu eenmaal om traditionele waterrijke afscheidingen vraagt. Sommigen spreken zelfs over een concentratiekampachtige bedoening. Had het met hekken misschien ook anders gekund? Zeker wel. Wie wel eens een fietstochtje maakt tussen de Hoogebiere en de Weereweg ziet een veel simpeler en meer landelijke oplossing. Houten palen met open gaas ertussen. Die zijn vast stukken goedkoper, maar zullen dan wat minder lang meegaan.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2005 | | pagina 16