Over smaak -13- 'Over smaak valt niet te twisten. Zit er nog wat waars in zo'n oude uitdrukking? Of heeft ze in de loop van de tijd volledig aan kracht ingeboet? Was het maar waar. Soms heb ik het gevoel dat het niet zo erg veel zin heeft om in ons informatieblad over mooi en lelijk uit te weiden. Je preekt al gauw voor eigen parochie. Bij een of andere instantie, waar je ze zo graag op andere gedachten wilt brengen, haalt men keer op keer de schouders op. Toch blijft er altijd een beetje hoop. Bovendien hoort het uiteraard bij onze stichting om af en toe maar weer flink aan de bel te trekken, te protesteren of pluimpjes uit te delen. Het is alweer een hele troost als je opvattingen gedeeld worden door zo'n respectabele vereniging als de Bond Heemschut. Dé vereniging tot bescherming van cultuur-monumenten in Nederland! In één van hun altijd fraai verzorgde tijdschriften stond onlangs het volgende te lezen: Industrieterrein in Niedorp? De gemeente Niedorp en de gemeente Schagen grenzen aan elkaar. Niedorp is beduidend minder gecharmeerd van het prachtige open gebied bij De Witte Paal dan Schagen, die het uitzicht wil behouden. Als een commissaris van de Koningin als Harry Borghouts dan ook nog voor zijn beurt en die van het provinciaal bestuur zelf verklaart dat: 'wat hem betreft Niedorp daar best een industrieterrein van kan makendan wordt het geloof in bestuurlijk fatsoenlijk handelen niet groter. door Jan Keuken Dit aardige 'woonboerderijtje' siert momenteel het westeind van Winkel.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2005 | | pagina 15