-32- raad om wat voorzichtig te zijn. Mijn vrees is gegrond gebleken helaas! In hetzelfde gedeelte van de Heer Hugowaard, in de nabijheid van 't station Middelweg is zij aangevallen door eenige lotelingen, die op schandelijke wijze haar hebben lastig gevallen. Slechts één was er, die - blijkbaar nog bij zinnen - haar tegen de overmacht trachtte te beschermen. Gelukkig is mijne logée jong en sterk en was zij zoo flink, dat zij duchtig van zich heeft afgeslagen en krachtig zich heeft verdedigd. Wanneer dit nu eens overkomen ware aan een zwak zenuwachtig meisje? Welke zouden dan niet de gevolgen kunnen wezen! Van politie was geen spoor te ontdekken. Een jonge man, die op de fiets voorbij reed, scheen het niet de moeite waard te achten tusschenbeide te komen. De redenen, waarom ik dit geval publiceer, zijn lo. om voor de zooveelste maal de menschen te wijzen op den demoraliseerenden, verlagenden invloed van den alcohol. Zooiets als die lotelingen deden, doen jonge menschen niet, wanneer ze nuchter zijn. Alleen de drank maakt, dat ze elk gevoel van ridderlijkheid tegenover een jong meisje verliezen, 2o. om te wijzen op het feit 't is zéér algemeen, in 't bijzonder op het platteland- dat de overheid op lotingsdagen schijnt te vergeten, dat zij te waken heeft voor de openbare veiligheid. Ik ben geen vriend van wetten, maar het maakt toch een vreemden indruk wanneer de overheid op sommige dagen zich gedraagt, alsof bepaalde wetsvoorschriften niet bestonden. Met dank voor de plaatsing, Uw dw., N.J.C. Schermerhorn. Nieuwe Niedorp, 23 Oct. 1906. In 1906 woonde dominee Schermerhorn in deze woning aan de Dorpsstraat. Hij was van van 1894 tot 1929 predikant te Nieuwe Niedorp.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2004 | | pagina 34