-29- In 1929 werd het werk aanbesteed, waarbij Jb. de Graaf uit de Moerbeek het verlengen van de sluis zou uitvoeren voor de som van 2.500. Oude- en Nieuwe Niedorp betaalden gezamenlijk de kosten, waarbij een financiële bijdrage van totaal 800 werd ontvangen van de belanghebbenden bij de sluis, t.w.: de Coöp. Malerij "De Toekomst", fa. J.L. van Herwerden en schipper Davidson, allen uit Nieuwe Niedorp, alsmede de Kamer van Koophandel te Alkmaar. De verlenging van de sluis in 1929 was tevens aanleiding om de sluisgelden van 1833 te herzien. Ze werden toen gesteld op 1 Vi cent per ton scheepsinhoud. Dit gold voor inwoners van Oude- en Nieuwe Niedorp. Schepen van elders betaalden, omdat die geen financiële bijdrage hadden verleend aan de verlenging van de sluis, 2 Vi cent per ton. De sluis werd als regel verpacht aan in de nabijheid wonende personen, zoals Cornelis Wuis, Jacob Klaver en Jan Buisman. Van 1923 t/m 1936 was de pachter H.B. Helleman die als hoofdberoep had de verkoop van melk- en zuivelproducten. P. Heinis volgde Helleman op in de zuivelhandel en als sluiswachter. Hij was daarbij verplicht tevens de woning naast de sluis te betrekken tegen een wekelijkse huur van 2,75, aan de gemeente Oude Niedorp te voldoen. In 1942 werd P. Heinis als sluiswachter ontslagen omdat de schutsluis aan het Verlaat door de openstelling van het nieuw gegraven kanaal Oudkarspel-Kolhorn kwam te vervallen. De sluis werd toen afgebroken en gedempt. Verandering in het bestuur Onze bestuursleden mevrouw J. Kuiper-Wetsteen en de heer M. Aalbregtse hebben reeds enkele keren te kennen gegeven dat zij de tijd gekomen achten om af te treden. Hoewel er bestuurlijk nog geen afscheid van hen is genomen willen wij beiden hier alvast bedanken voor de inzet die zij vanaf de oprichting van de stichting in 1982 hebben getoond bij het realiseren van de door "Historisch Niedorp" na te streven doelstellingen. De heer J. Brugman uit Winkel heeft reeds enige tijd geleden toegezegd genegen te zijn de functie van lid van het bestuur op zich te nemen. Nieuwe Niedorp, 2004 door de voorzitter Nieuwe Niedorp, oktober 2004

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2004 | | pagina 31