C. Kalf had een schoen- en zadelmakerij te Kolhorn. W.H. Tielrooy was eigenaar van een muziekhandel aan de Molenstraat te Schagen. De radiocentrale te Kolhorn werd in 1938 overgenomen door de heer Ploeger uit Barsingerhorn. Op 12 januari 1929 werd aan de heer C. Prins wonende te Barsingerhorn vergunning verleend om via zijn radiocentrale omroepprogramma's aan de abonnees in de dorpen Barsingerhorn en Haringhuizen door te geven. 's AVONDS VAN UUR.. De vergunning werd in juni 1934 overgeschreven op naam van de heer M. Ploeger. Deze had de radiocen trale van Prins overgenomen. Blijkbaar was er veelvuldig storing op de 298 m golflengte waardoor er naar Hilversum soms moeilijk of niet geluisterd kon worden. In 1932 werd het daarom aan Prins toe-gestaan, bij aanhoudende storing op de radio ontvangst, eigen grammofoonmuziek door te geven aan de abonnees ge durende de avonduren tussen 20 en 24 uur. Van bovengenoemde particuliere radiocentrales bleven er bij overname door de PTT in 1940 slechts enkele over die de doorgifte van radioprogramma's bleven verzorgen. Voorzover bekend waren dat de radiocentrales van Kolkman in Zijdewind, Leguit in Winkel en Ploeger in Barsingerhorn. Door het distributienet van de overige radiocentrales aan het net van de drie centrales te koppelen welke naar de PTT waren overgegaan, veranderde er voor de vele aan gesloten abonnees weinig. -6- Geraadpleegde archieven en literatuur: Omroep in Nederland, vijf en zeventig jaar medium en maatschappij 1919-1994. Gemeentearchieven van Barsingerhorn, Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel. Nieuwe Niedorp, januari 2004

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2004 | | pagina 8