Van het landschap bij Nieuwe Niedorp wordt gezegd dat het bij uitstek geschikt is voor landbouw. Daar vindt men wat extra natuur dus blijkbaar nogal zonde. Persoonlijk zou ik het echter zeer op prijs stellen als er binnen de eentonigheid van visueel nogal oninteressante gebieden als bijv. tussen de Langereis en Oude Niedorp of tussen de Moerbekerweg en de Doorbraakweg wat meer opgaand groen verscheen. Dat is er vroeger ook geweest en 't zou nu zeker niet misstaan. Agrarische opstallen Men vindt het historisch tramtracé (voor zover nog aanwezig) een waardevol cultuur historisch element en men vindt de doorzichten uit de dorpen naar het open landschap (voor zover nog aanwezig) belangrijk. Nou, dat vinden wij natuurlijk ook. Men vraagt zich af wat te doen met vrijgekomen agrarische opstallen. Daar zou geen 'universeel' en eenduidig antwoord op te geven zijn. Maar kijk aan: er is ineens een nieuw beleidsinstrument van de provincie ontwikkeld - om even letterlijk te citeren -'voor boeren, burgers en buitenlui', 'nieuwe kansen voor vrijkomende agrarische bebouwing'. Dat konden ze nog niet weten. Het is waarschijnlijk niet meer nodig om zo'n dubbele stolp als De Stompekamp aan de Wateringskant te laten verpauperen. Men kan nu vanuit de gemeente de eigenaar erop wijzen dat er vast wel een liefhebber is die er wat geld in wil steken! Een opgeknapte Stompekamp zal een sieraad voor de omgeving vormen. Dat is wel zeker. Komt er tenminste iets terug van de landschappelijke waarde die deze omgeving vóór de grote verkaveling en vóór de demping van de Ringsloot had. -12- Voor deze dubbele stolp 'De Stompekamp' aan de Wateringskant klinkt er hopelijk weer toekomstmuziek.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2004 | | pagina 14