-32- Het onderhoud van de wegen in de gemeente Nieuwe Niedorp Na het verharden van de Dorpsstraat in Nieuwe Niedorp met puin en schelpen, vroegen het wegonderhoud en ook de verbeteringen steeds meer de aandacht. Zo leverde Klaas de Groot uit Egmond aan de Hoef o.a. 7 mJ schelpen voor een bedrag van 20 ten behoeve van het onderhoud van de schelpweg. In september 1848 kocht het gemeentebestuur 30.000 afgekeurde straatstenen afkomstig van de straatweg te Aartswoud. De prijs bedroeg ƒ10 per 1000 stenen. Men was van oordeel dat de stenen uitstekend geschikt waren voor bijvoorbeeld het verharden van het gedeelte Oosterweg tussen de sluis en de meelmolen. Het schoonhouden van de Koggebrug over de sluis met de verharde op- en afritten werd opgedragen aan de weduwe van Jan Ham voor 8 per jaar. In 1853 werd het polderdistrict "De Banne Nieuwe Niedorp" opgericht, die de buitenwegen van grind met in het midden een paardenpad voorzagen. De weg door het dorp bleef in beheer en onderhoud bij de gemeente. De gemeente droeg in 1877 1000 bij voor verbreding en verzwaring van de Oosterweg. De weg diende tevens als kade en waterkering voor de Oosterpolder. De banne droeg daartoe 2000 en de Oosterpolder 3000 bij. In februari 1878 klagen de bewoners van de Laagzijde erover dat het doodlopende stukje weg onberijdbaar is. Het zal worden verhard met puin en schelpen. Er is reeds een voetpad van gele straatstenen langs de woningen. I Het Paadje, al wel geastalteerd maar nog niet zo breed als tegenwoordig!

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2003 | | pagina 34