-31- hier sprake was van een wegverbetering waarmede ook velen buiten de gemeente gebaat waren. Provinciale weg bij Zijdewind Toen in 1931 plannen op tafel kwamen tot aanleg van een provinciale weg tussen 't Verlaat en Schagen, maakte de R.K. kiesvereniging ernstig bezwaar tegen het voornemen deze weg ten oosten van Zijdewind te laten lopen. Men uitte de vrees dat Zijdewind een dood dorp zou worden, wat de waarde van de huizen sterk kon doen verminderen. Men zag liever dat de nieuwe weg door het dorp kwam, wat tevens een voordeel voor de winkelstand zou betekenen. Ondanks deze bezwaren en enkele onteigeningsprocedures kwam de weg omstreeks 1837 gereed. Gezien het drukke verkeer langs deze provinciale weg mag men in Zijdewind dankbaar zijn dat het bezwaarschrift uit 1931 toen terzijde is gelegd. Verkeerstellingen In verband met plannen tot aanleg van de provinciale weg 't Verlaat-Schagen zijn er in de maanden augustus t/m oktober 1829 gedurende 7 willekeurige dagen verkeerstellingen gehouden bij café Mijts te 't Verlaat. Om een indruk te geven van het "drukke verkeer" in die dagen volgen hier enkele telgegevens. Het verkeer van Schagen richting Oude- en Nieuwe Niedorp in 1929 Gemiddelde per dag aan: Aantal stuks in 1929: Bespannen voertuigen voor personen verkeer 3 Bespannen voertuigen voor vrachtverkeer 15 Personenauto's 11 Vrachtauto's 6 Autobussen 0 Motoren 4 Rijwielen 128 Handwagens en hondenkarren 6 Voetgangers 38 Het verkeer van Alkmaar richting Oude- en Nieuwe Niedorp in 1929 Gemiddelde per dag aan: Aantal stuks in 1929: Bespannen voertuigen voor personen verkeer 4 Bespannen voertuigen voor vrachtverkeer 26 Personenauto's 66 Vrachtauto's 36 Autobussen 20 Motoren 14 Rijwielen 295 Handwagens en hondenkarren 3 Voetgangers 57

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2003 | | pagina 33