'Ik heb er met het Provinciaal bestuur over gesproken', zei hij, 'en de landprijs daar is niets aan te doen. De schadevergoeding, daar kunnen we nog eens over praten en als wij niet tot een vergelijk komen wordt het een rechtszaak.' Mooi vooruitzicht! Daar zag ik ook geen heil in en tenslotte heb ik genoegen genomen met die landprijs en een schadevergoeding van f 1000. Maar ik kreeg er niets van in handen. Het werd betaald aan de hypotheekhouder, de Nederlands Hervormde kerk te Lambert- schaag. Later werd er nog f 300 uitbetaald, omdat bleek, dat ze meer hadden van mijn bezit, dan eerst was gemeten. Dat mocht ik houden! De provincie had toen ongeveer een halve hectare. En er zat nog een onverwacht voordeeltje aan, want ze gingen voor het grootste gedeelte door een dwarssloot. Een meevaller! In ons gezin kwam op 1 januari 1938 een grote verandering. Onze zoon en dochter gingen op één dag de deur uit. Jan werd kwekeling met acte aan de school voor U.L.O. te Noord-Scharwoude op het geweldige salaris van f 50,-- per maand en een vergoeding voor z'n rijwiel van f 60,-- per jaar. En Rita werd leerling-verpleegster in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. -11- 1949: Nog geen twee jaar voor het einde van de Winkeler veiling werd nog even een nieuw koelhuis in gebruik genomen. Bij die gelegenheid werd deze foto gemaakt van het allerlaatste veilingbestuur waarvan Piet Zwager man deel uitmaakte. Van links naar rechts Rens Rezelman, Piet Zwagerman, Gerard Rempt, Piet Honingh Sr., Piet Bijhouwer, Jo de Groot, Jan Oostwoud Wijdenes, Jan Dekker, Phil de Pree, Jan Koomen, Jan Glas en Arie Kooij. (Deze foto met informatie is overgenomen uit 'Winkel en Lutjewinkel Het verleden in foto's en verhalen', samen-gesteld door Herman Fijnheer en Jan Smit.)

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2003 | | pagina 13