Toen kwam ik met het voorstel om gekoelde melk te gaan verkopen, net als onze zwager in Texas had gedaan. Nu, dat idee vond bijval en de directeur haakte er meteen op in: 'Maar Zwagerman,' zei hij, 'dan moeten wij niet gaan koelen, maar pasteuriseren of steriliseren, dan is de boel langer houdbaar dan met koelen!' Hij zag het goed in en ik liet me direct overtuigen. Op die gedenkwaardige vergadering is dienovereenkomstig besloten. Nu wil ik niet beweren, dat het zonder mijn voorstel niet gebeurd zou zijn. Er moest wat gebeuren. Met kaas en boter alleen ging het niet meer. De fabriek in Opmeer heeft later ons voorbeeld gevolgd, maar met dit verschil, dat Opmeer enige jaren geleden zijn flessenproducten overgedragen heeft aan de grote on derneming Melco te Heiloo. Lutjewinkel is niet toegetreden tot die onderneming en heeft tot heden (1965) de fabriek zelf nog in handen. De opzet van Jensma om goede waar te leveren voor een redelijke prijs, wordt nog steeds in ere gehouden. De mannen van de 'Keuringsdienst voor Waren' hebben gezegd: 'Als alles zo was als van Lutjewinkel, dan waren wij overbodig!' Bij zijn verscheiden in januari 1934 was het hele bestuur natuurlijk aanwezig en verder talrijke vrienden en belangstellenden. Wij waren allen diep onder de indruk van deze plechtigheid. Na zijn dood hebben wij de adjunct-directeur, de heer Nes tot directeur benoemd. Hij was nog wel erg jong voor deze functie, maar hij had reeds enige jaren de directeur terzijde gestaan op een wijze, die alle lof verdiende. -9- Hier staan Jan Hilverda en directeur Gert Nes. Het pasteuriseren en steriliseren hebben hun vruchten afgeworpen!

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2003 | | pagina 11