Men heeft Edison wel eens gevraagd 'Wat is eigenlijk een uitvinding?' waarop hij antwoordde: 'Een uitvinding is 1 inspiratie en 99 transpiratie.' En zo is het ook! Anderhalfjaar heb ik er met mijn zoon Cor aan gewerkt. Cor had zijn vijfjarige E1BS afgelopen op een Franse school in Brasschaat. Hij had een uitnemend verstand en een open en eerlijk karakter. Hij sprak en schreef Frans, Duits en Engels en kon goed met de mensen omgaan. Hij was mijn evenknie en geestgenoot en wilde graag in de zaak komen. Na lang aarzelen stemde ik daarin toe. De eerste machine hebben wij geleverd aan een firma in IJmuiden. Ze zat nog vol kinderziekten. Maar de firma toonde hiervoor alle begrip. Na ongeveer een jaar sukkelen en het aftasten van de markt werd de eerste serie van twintig machines gebouwd. Uiteindelijk werden er in de loop van de jaren duizenden verkocht. Eens kwam Cor terug uit Canada met een order voor 200 machines, te leveren in series van 20 stuks. Alles kon er mee onthuid worden, van viskoppen tot inktvis. We exporteer-den op de duur zeker naar zo'n 36 landen, van Alaska tot aan de Arabische kusten. Wie had kunnen denken, dat het 'zielshopie' nog eens de grond legger zou worden van een nieuwe onthuid - en fileertechniek. Elke zee vis, van haring tot platvis, waar ook ter wereld op tafel gebracht, is met een door mij gevonden en ontwikkeld principe (dat op de duur door anderen werd overgenomen) gefileerd en ont huid. Ik geef toe, het klinkt wat gênant. Maar het wordt in visserijkringen er kend en gewaardeerd! Intussen hadden Cor en ik het grote landhuis 'Festina Lente' gekocht op een halve hectare grond in Brasschaat, als zetel en representatie van de zaak. Het had negen kamers en een zaalgrote ontvangkamer. Het was antiek gemeubi leerd en bezat een manshoge open haard. Vele gasten en zakenrelaties hebben er gelogeerd. In 1980, ik was toen 65 jaar, deed ik de zaak over aan mijn zoon Cor die inmiddels was getrouwd en op zichzelf woonde. Vier jaar later overleed hij. Aan kanker. -22- Hier (op verzoek van de redactie) een foto van mij in de kracht van mijn leven.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2003 | | pagina 24