-23- Het zicht vanaf de Westerweg op het dorp heeft spijtig genoeg schade opgelopen door een veel te opvallende witte aanbouw ergens aan de Kostverlorenstraat. Heel jammer. Het indrukwekkende nieuwe herenhuis in Zijdewind gaat momenteel verloren achter allerlei tuinzaken. Dat ook andere toevoegsels niet altijd positieve gevolgen hebben zien we bijv. in het midden van Nieuwe Niedorp waar een zeer dominante blauwe schutting is verrezen die het bijbehorende kapitale woonhuis bepaald geen goed doet. Gelukkig staan er positieve dingen tegenover, zoals de restauratie van de grote voor malige Niedorper pastorie, de aardige nieuwe voorgevel van de bakkerswoning naast De Roode Eenhoorn, het fraaie huis tegenover makelaardij Klaver en het huis dat er enigszins op lijkt naast de voormalige trambaan. Vooral het laatste wordt door de goegemeente enthousiast begroet als een opvallende aanwinst. Het Laagzijdje in Nieuwe Niedorp is nu een uitermate aantrekkelijk straatje geworden, zonder stenen des aanstoots sinds nr. 58 een nieuwe voorgevel heeft gekregen en het grote lastpak nr. 64 in verbazend passende kleuren is geschilderd: wit en zwart. Verder wil ik nog even wijzen op een aanzienlijke verbetering tussen de nummers 141 en 143 in de Dorpsstraat. De foeilelijke garage is dit jaar gelukkig vervangen door iets heel redelijks. Bij nr. 153, tegenover de Zaagmolenstraat, aanschouwen we vandaag de dag weer een klassieke voorgevel in plaats van het grote dode oog van het voormalige winkelpand. Overigens moet me van het hart dat we ons best eens zorgen mogen maken over de langzaam oprukkende verstedelijking in de omgeving van Winkel en Nieuwe Niedorp. Een blik op het lange ijzeren tuinhek en het villaatje (in betere dagen) Jan Keuken

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2002 | | pagina 25