Juf Annie (Antje Marijtje) en haar zus Marijtje Antje zijn beiden te Lutjewinkel geboren, op de bouwplaats Westfriesedijk 5, resp. op 2-2-1910 en op 7-4-1911. Nu woont daar de familie S. van Splunter. De ouders van de beide zusters, Reinder Bloemendaal en Neeltje Stapel, waren op 25 maart 1909 getrouwd te Spanbroek. Voor Reinder Bloemendaal, geboren 16-1-1853, was het zijn derde huwelijk. Neeltje was op 19-7-1878 geboren en was dus 25 jaar jonger dan haar man. Volgens de zussen was het een gelukkig huwelijk, ondanks dat leeftijdsverschil. Reinder Bloemendaal is op 11-2-1914 overleden na een tragisch ongeval. Hij was met een tweespan paarden op weg naar de hoefsmederij van De Reus bij de kerk te Winkel, waar nu Groenewoud is, toen de paarden op de Westfriesedijk op hol sloegen en van de dijk raakten. Hij werd nog een week verpleegd in het ziekenhuis te Alkmaar. De weduwe verhuisde met haar twee kinderen naar Alkmaar, maar ging elk jaar met hen een dag te gast naar hun geboortehuis waar zij steeds gastvrij werden ontvangen door de familie van Splunter die er toen al boerde. De foto van de boerderij is ongeveer 1919 en gemaakt door Arpad Moldovan. i Antje Marijtje trouwde 23-7-1936 met prof. W.J. Lutjeharms die in 1917 geboren was. Later was hij werkzaam aan de Cape Town University. Hij overleed op 4-2-1983. Hun zoon Johan, geboren in 1944 en er is een dochter, Marijk. Johan is net als zijn vader professor maar dan in de oceanologie en klimatologie. Hij is momenteel zeer ernstig ziek en niet in staat zijn oude moeder te bezoeken. In één van de tientallen brieven die ik van haar ontving schreef ze of ik wel wist dat er leden van de familie Pijper tot haar vriendenkring in Zuid-Afrika behoorden. Ik was daar erg verguld mee daar ik niet alles, maar wel veel, van die Suid Afrikaanse Pijpers afweet. Zo correspondeer ik al zo'n vijfjaar met Marie Claassien Pijper die in 1918 geboren is en nu als Marie C. Hersch in Sandringham, South Affica, woont. Ze is arts- -2- De boerderij Westfriesedijk 5 te Lutjewinkel.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2002 | | pagina 4