-30- Nu in 2002 zijn er nog steeds actieve knippers in Winkel die de knipkunst als hobby beoefenen. Vooral de gelegenheidsknipsels voor geboorte of huwelijk worden op dezelfde manier gemaakt: een symmetrische buitenrand versierd met geometrische vlakken en binnen de tekst met cijfers en letters en versierd met bloemen. Natuurlijk heeft de tijd gezorgd voor aanpassingen en zijn de knipsels gemoderniseerd. Maar het materiaal bleef hetzelfde, schaar en papier. Eenvoudig beginnen is de kern van alle dingen en uiteindelijk baart oefening kunst. Als men heden ten dage een cursus gaat volgen start men allen vanuit hetzelfde begin, maar door het vele doen ontwikkeld elke knipper zijn eigen stijl, zo is ook de stijl van Arie Tergant ontstaan. Verschillende musea hebben knipsels van Arie en lopende langs exposities herkent de knipper meteen de door Arie Tergant geknipte voorstellingen. Er wordt dan ook wel gezegd knipkunst is als een handschrift. En tredend in de voetstappen van Arie Tergant als Winkeler knipper hoop ik dat U, als U een museum bezoekt b.v. het West Fries museum in Hoorn of het Open lucht museum inAmhem, even een blik gaat werpen op de knipsels van uw oud dorpsgenoot Arie Tergant. Winkel, maart 2002 De specifieke delen over Arie Tergant, b.v. over zijn geboorte plaats en over zijn werk en leven, zijn o.a. uit "Schaarkunst 1van Joke en Jan Peter Verhave, en uit "Arie Tergant, Papierknipper uit Winkel" van Tonny Jurriaans, medewerkster aan het West Fries museum te Hoorn. De moderne illustraties bij dit artikel zijn van M. Barten-Doorn.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2002 | | pagina 32