Mooi en minder mooi Tegenover de Aldi is iets moois geschied. Men heeft er nogal wat voor over gehad om een wat verpieterd provinciaal monumentje om te toveren in een weer oogstrelende ambiance. Het aardigste bruggetje van het dorp, dat langzamerhand van ellende in el kaar stortte, is volledig vernieuwd en heeft er notabene nog een grote broer bij gekre gen met dezelfde allure. Vaak is zo'n extra brug een storend element, maar hier gaan ze uitstekend samen. Waarschijnlijk dankzij de fraaie lichtvoetige vorm. Het stolp- vormige schilddak heeft gelukkig weer twee schoorstenen op de uiteinden, zoals het hoort! (Wat er gebeurt als je ze weglaat, of nog erger, als je ze wegsloopt, zie je aan het huis dat er vlakbij in de buurt staat. De oude verhoudingen zijn daar behoorlijk zoek geraakt). Over ons nieuwe gezondheidscentrum zou je kunnen zeggen dat het wel èrg treffend weergeeft hoe een ongezond mens zich voelt en vervolgens tegen de wereld aankijkt... Nou niet bepaald een bouwwerk om vrolijk van te worden. Laten begroeien met klimop of een of andere wingerd lijkt me geen gek idee. In Lutjewinkel is aan de Mientweg, nummer 66, een boerderij gerestaureerd die echt gezien mag worden. In oude bouwstijl, met jaloezieluiken. Een pronkjuweel. (Soms steekje de loftrompet over een fraaie bijdrage aan onze wooncultuur en gebeurt er na enige tijd iets raars met het perceel waardoor je toch enigszins geïrriteerd raakt. De boel wordt dan weer eens onnodig 'opgeleukt' met allerlei flauwekul, of men zet er een of ander goedkoop schuurtje achter dat helaas maar al te duidelijk zichtbaar blijkt). -6- door Jan Keuken Het gerestaureerde pandje tegenover de Aldi

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2001 | | pagina 8