Verliefd op juf Bloemendaal "Niet wat we kwijt zijn telt, maar wat we over hebben". Dat geldt zeker voor Annie Bloemendaal, geboren 2 februari 1910. In 1934 -1935 was zij de "Juf van onder andere Arie Pijper van de Ooievaarsweg, die geboren werd in 1927 en ook van Piet Groes van 't Hoefje en Jaap Blokker van Terdiek.1 Jaap Blokker kennen we nog van verhalen en anekdotes ("het pellen") in eerdere uitgaven van Historisch Niedorp. Deze drie jongens waren toen al verliefd op hun Juf Annie Bloemendaal en wilden met haar trouwen. Wie de hartstocht van jongeren afdoet als kalverliefde heeft een slecht geheugen of is als bejaarde geboren. De periode van je achtste tot je achttiende is een prachtige tijd waarin je voor het eerst te maken krijgt met de grote vragen van het leven. Je vraagt je af wat er in je hoofd en in je lijf gebeurt. Wat vinden de mensen van me? Wie ben ik? Hoe wil ik zelf door anderen gezien worden en hoe word ik zo? In de liefde is te veel nauwelijks genoeg en als het terugkomt is het van jou. Je houdt het niet voor mogelijk: ze is er weer! Onze Juf Antje Marijtje Bloemendaal, geboren 2 februari 1910. In 1936 is ze getrouwd met Wilhelm, professor W.J. Lutjeharms. Hij overleed op 4 februari 1983 na een huwelijk van 47 jaar met Antje Marijtje. Ik heb haar, onze Juf van zeker honderden kinderen uit Nieuwe Niedorp, van de Langereis en de Moerbeek, weer gevonden. In een geanimeerd gesprek met Géa Sleutel-Wit van de Wateringskant, voorheen de "Stompe Kamp". Géa onderhield, net als haar ouders toen die nog in leven waren, vanaf 1930 tot heden, vriendschap met Marijtje Antje Bloemendaal, de zus van onze Juf. Op een zeker moment zei Géa eens, toen Marijtje en haar echtgenoot bij haar op visite waren: "Ik heb vroeger bij een juf Bloemendaal in de klas gezeten." Tot haar verwondering kreeg zij ten antwoord dat dat Marijtjes zuster was. Van Géa heb ik het telefoonnummer van de in Apeldoorn wonende Marijtje Antje gekregen. Toen ik haar belde vertelde ze mij dat haar zus nog leefde. Ook gaf ze me het adres van haar in Zuid Afrika wonende zus Annie. Ik heb op 4 januari 2001 onze Niedorpse Juf van weleer een omvangrijke brief met vier oude schoolfoto's daarin, gestuurd aan haar Zuid-Afrikaanse adres, Serenitas no. 6, Altenaweg, Strand 7140, Rep. van Suid Afrika. Inmiddels heb ik acht brieven van haar ontvangen waaruit ik enkele passages zal weergeven. 1 Ze gaf les aan de openbare lagere school te Nieuwe Niedorp. door Arie Pijper

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2001 | | pagina 3