-14- De le prijs was voor Annie Honingh, als Koolwitje, de 2e prijs voor Cor Keetman als Cowboy, de 3e prijs voor Rietje Honingh als Clown, de 4e prijs voor Pieter Bart als Chinees en de 5e prijs voor Lourens Smak jr. als Dubbelganger. Aan het bal masqué op maandagavond namen 44 volwassenen deel. Een geslaagd jubileumfeest Ondanks het minder gunstige weer op zondag werd het toch een geslaagd jubileum feest genoemd. Blijkens door de leveranciers ingediende nota's was er heel wat gesnoept, gegeten en gedronken. Firma Joh. De Nijs uit Schagen bracht onder meer 560 liter pils in rekening voor 32 cent per liter. Tijdens de nachtelijke uren deden D. Dekker en Jan Koorn dienst als nachtwachten bij de tentoonstelling. Voor deze werkzaamheden ontvingen beiden per nacht 6,~ vergoeding. Mevr. A. Keezer- Bakker was drie dagen aanwezig als garderobe-juffrouw en ontving daarvoor 18,--. Na aftrek van de gemaakte kosten bleef er een batig saldo over van 1400 dat kon worden gestort in het fonds tot aankoop van een woning met magazijn voor een wijkverpleegster. Nog in hetzelfde jaar werd het pand van de weduwe Molenaar voor dit doel aangekocht voor een bedrag van 3900. (Dit inclusief bijkomende kosten.) Na aftrek van de 1400 uit het fonds moest er 2500 worden geleend. oktober, 2001 Een groepsfoto van het jubileumfeest in 1926. Geraadpleegde litteratuur en archieven: Schager Courant, mei en juni 1926. Archief gemeente Winkel. Historie der gemeente Winkel, door J. Baken, 1970.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2001 | | pagina 16