-29- en het werd ons kwalijk genomen dat wij de gemeente op kosten jaagden, want een kwart van het mogelijke verlies op de exploitatie moest de gemeente dragen. Driekwart was voor het rijk. Nu is de woningbouwvereniging onmisbaar geworden. Zelf wonen wij sedert juli 1959 in een woning in "Nijerop", een flat voor bejaarden (25 woningen en een gemeenschapszaaltje). Ook gesticht door de Woningbouw. Het jaar 1919 was dan wel voor alle landbouwers, tuinbouwers en veeboeren een zeer gunstig jaar, voor onze familie was het een verschrikkelijk jaar. De eerst zondag in augustus moesten Dirk en z'n vrouw, moeder, Co en ik te gast naar onze neef die in De Hout bij Hem-Venhuizen woonde. Dirk en Aaf gingen met onze eigen tilbury met Puck er voor en moeder, Co en ik zouden met de witkapkar van Kooiman. Op de morgen van de gastdag was Co ziek en kon niet mee, zodat moeder en ik ook met z'n tweeën waren. Wij waren ongeveer op de helft van onze tocht toen er een vreselijk ongeluk gebeurde. Het was op de weg van Benningbroek naar Wognum. Dirk en Aaf reden een stukje voor ons uit, ze waren juist de hoek omgegaan, Wognum in, toen ons paard plotseling opzij vloog en wij in de sloot aan de rechterkant van de weg terecht kwamen. Omdat ik aan de linkerkant zat (de voerman zat altijd links) heb ik er het leven afgebracht, maar moeder is jammerlijk verdronken. Twee of driemaal heb ik naar haar gedoken, ik had haar hand te pakken maar kon haar niet naar mij toe halen. Zo'n gebeurtenis is een vloek in je leven. Ik heb die dagen gevoeld wat het zeggen wil een vrouw te hebben die je liefheeft, met je meeleeft en je steunt in die zwarte dagen. Nieuwe Nmdorp Vier woningen van de Woningbouwvereniging aan de Schulpweg

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2001 | | pagina 31