De witte zwaan -30- vastgehouden aan de klassieke spelling "Kruijt". Van het hedendaagse Westfriese Kruit geslacht zijn er 72 in Noord-Holland geboren (60%), 14 in de U.S.A., 12 in Zuid-Holland en 7 in Zwitserland. Dit toont dus aan dat de meerderheid van de Westfriese Kruitstam nog steeds in Noord-Holland thuishoort en daar vredig voortleeft naast enkele andere Kruit groepen, zoals die van de Zaanstreek en van Haarlem, die van jongere oorsprong zijn en (nog?) geen aantoonbaar genetisch verband hebben met de Kruit families uit Westfriesland. Door Cornelis ("Kees") Kruit De heer Kees Kruit uit Den Haag kwam tijdens zijn familieonderzoek, in oude archiefstukken reeds vanaf 1596 meerdere keren de naam "De Witte Zwaan" tegen. Dit was de naam van het café dat toen al tegenover het raadhuis in Winkel stond. Tot enkele tientallen jaren geleden droeg het café nog steeds deze naam, met daarbij op het uithangbord een geschilderde afbeelding van een witte zwaan. Daarna is de naam gewijzigd in café "t Centrum". De heer Kruit zou het, evenals het bestuur van Historisch Niedorp, ten zeerste op prijs stellen indien het café de historische naam "De Witte Zwaan" weer terug zou krijgen. Nu het pand een nieuwe eigenaar heeft gekregen zou dit er een geschikte gelegenheid voor kunnen zijn. Een oud gezegde luidt: "Waarom toont het wijnhuis meest een zwaan?" "Ze wijst u eerst het water aan." Het raadhuis met de stenen brug ("De Pijp") in Winkel. Er tegenover stond "De Witte Zwaan".

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1999 | | pagina 32