-19- Over ver-wondering gesproken, er zijn enkele opvallende bouwwerken verrezen vlak bij het vroegere bejaardenhuis. Ik wil daar niets onaardigs over zeggen maar we heb ben nu eenmaal een van de fraaiste dorpsstraten van West-Friesland en dat vraagt de nodige oplettendheid en zorg. Er ligt ergens een beleidsnota waarin het rijk aandringt op wat meer streekeigen bouwvormen. Nou dan. Het ene pand zou bijvoorbeeld in Zeist, ik noem maar wat, uitstekend tot z'n recht komen en het andere in een of andere stedelijke agglomeratie; maakt niet uit welke. Op Terdiek zijn trouwens ook een drietal bijzondere panden verrezen maar zij sieren de buurtschap. De volkomen nieuwe boerderij naast Jan Cees Lont ademt in alles de geest van onze oude gewestelijke bouwcultuur. Ook het indrukwekkende Oud hollandse herenhuis Huize op ter Dieck en daarnaast het fraaie pand van Peter Bossen dwingen bewondering af. Voor dit soort huizen was er altijd plaats in ons cultuur gebied. Ze waren groot, maar eenvoudig; harmonisch en niet opdringerig. Nu we toch in de buurt van Oude Niedorp zijn kan een nieuw gebouwde boerderij met voorhuis aan het begin van de Zuiderweg eigenlijk niet ongenoemd blijven. Als men er niet te veel frutsels aan toevoegt is ook hier plaats voor blijvende bewon dering. (Wel twee keer per jaar afnemen met water en azijn en op tijd in de verf..) i» ïimwi Jan Keuken Een splinternieuwe Westfriese 'boerderij' met voorhuis in Oude Niedorp

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1999 | | pagina 21