-15- De spelers van het b-elftal waren niet altijd even trouw bij het opkomen voor de wedstrijden. We stonden meerdere keren incompleet in het veld. Voor dat, vaak zonder afbericht, wegblijven kon ik, fanatiek als ik was, geen enkel begrip opbrengen. Voor het spelen van uitwedstrijden moesten we vaak hele stukken fietsen. Andere vervoersmogelijkheden waren er niet. Een fietstochtje naar Medemblik of Wieringerwaard, om maar een paar uithoeken te noemen, was heel gewoon. Door het slechte materiaal was pech met een fiets vaak meer regel dan uitzondering en de uitstapjes konden mede daardoor aardig uitlopen in de tijd. Aangezien het voetbalveld niet verlicht was trainden we in de wintermaanden in de zaal van de "Prins Maurits". Het beperkte zich tot wat conditietraining. Rondjes lopen, een balspelletje, en dergelijke. Echte baltraining was in de beperkte ruimte niet mogelijk. Het ging er niet erg serieus toe, we gingen meer voor de lol heen. Het leukste was misschien wel na afloop samen in het donker naar huis en dan belletje trekken bij die mensen waarvan we wisten dat ze erop zouden reageren. Dan hadden we succes! De buurt waar wij woonden Ik was niet alleen verknocht aan het dorp, maar ook gehecht aan het buurtje, waar we met elkaar leefden en vaak veel, soms teveel, van elkaar wisten. De mensen om me heen hielden me bezig door hun uitingen, hun gedrag, hun leefwijze. Ik denk dan Het kampioenselftal van de seizoenen '41-'42 en '42-'43. Achter v.l.n.r.: Wim Rempt, Piet Persijn, Jan Brouwer, Jaap Klaver, Dirk Kossen, Simon Davids en Cor Koom (begeleider). Daarvoor gehurkt: Jaap Doom en Gert Kater. Zittend: Arie van Zoonen, Wim Druif, Klaas van der Molen, Kobus van der Heide.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1998 | | pagina 16