16 Al watertandend zagen we allerlei heerlijkheden als koningsbrood jes, droppen, spekken, zuurstangen, kaneelstokken, zwart op wit etc. in de grote smoezelige stopflessen. Als we onze keuze hadden gemaakt, krabde Trijn eerst nogal eens onder haar zweterige oksel om daarna in de stopfles te graaien om het gevraagde lekkers er uit te halen. Ondanks de entourage etc. smaakte alles lekker Zomers, vooral als het warm was, kregen wij wel eens een ijsje. Op zondag kon dat misschien bij bakker Schekkerman zijn, op warme doordeweekse avonden kwam er soms een ijsboer luid bellend door het dorp (bijv. Krouwel uit Oude Niedorp)Alle kinderen holden naar binnen om hun ouders daarop attent te maken. Uit dit alles blijkt misschien dat het leven in het dorp vrij simpel was. Vergeleken met tegenwoordig is dat ook wel zo. De mensen keken niet veel verder dan hun dorp, ze waren er, on danks alle beperkingen, aan verknocht. Ze hadden weinig behoefte aan meer, er was genoeg reuring. Meer hoefde niet. 'De ijsboer komt er aan'. Tegenwoordig wordt er op allerlei momenten ijs gegeten. Vroeger was het een ware traktatie. Als het zomers warm was en je hoorde in de verte de bel van de ijsboer dan vloog je naar binnen om je moeder daarop attent te maken. Natuurlijk met de hoop een ijsje te mogen kopen. Op de foto zien we de wagen van Krouwel in Oude Niedorp op de hoek van de Dorpsstraat en de Zuiderweg. Krouwel met z'n fraaie ijskar in Oude Niedorp op de hoek van de Dorpsstraat en de Zuiderweg met op de achtergrond 't Horntje.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 17