15 Veel, vaak al wat oudere dorpelingen kwamen hier op af. Soms gingen ze tussendoor niet meer naar huis, ze bleven tot sluitingstijd. Op het kermisterrein en in de danszaal sloop altijd wel een fotograaf rond om foto's van de feestgangers te maken. De foto's hingen later voor het raam in de potten- en pannen- winkel van De Jong. Die foto's kon je kopen. Aangezien de foto's niet altijd bij elkaar horende mannen vrouwen lieten zien, werd er druk gespeculeerd door kwaaddenkende mensen over wat er allemaal wel gebeurd kon zijn. Roken ze sensatie? Waren de kermissen hoogtepunten in de zomer, 's winters waren er de uitvoeringen van de verschillende verenigingen die de mensen bezig hielden, vaak deden ze er actief aan mee. De gymnastiekvereniging, de zangvereniging, de fanfare en de twee toneelverenigingen (Cicero en Kunst na Arbeid) toonden hun kunnen. Meestal werden die avonden besloten met 'bal na'. Daarnaast waren er elke winter enkele avonden die verzorgd werden door 't Nut", hiervoor kwamen de uitvoerenden doorgaans van buiten. Voor kinderen kwamen de meeste uitvoeringen, ze waren al tijd 's avonds (meestal op zondagavond!), niet in aanmerking. Onze aanraking met 't Nut beperkte zich tot de mogelijkheid om op zondagmorgen boeken te lenen uit de bibliotheek. Ons 'zondagcentje', zo noemden wij ons zakgeld (een groot woord, want het ging inderdaad om centen) besteedden we vaak bij Trijn Koorn, een klein, dik, morsig vrouwtje. Ze woonde in de Sliksteeg (Westerweg)Ze hield er een snoep-winkeltje op na, een kleine, bedompte, bepaald niet fris ruikende ruimte.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 16