Het verdere onderhoud werd uitgevoerd door de meesterknecht van Knipscheer, A.M.T. van Ingen en vanaf 1909 diens zoon. Dat er een Fagot 16 werd bijgeplaatst en een tremulant, en de Trompet 8 werd vervangen door een Vox Humana zegt natuurlijk niet iedereen iets. In 1934 werden er volgens inscripties in de kas nieuwe mechaniekdraden en koperen gelei dingen aangebracht, in totaal 1026 stuks. In 1938 vernieuwde H.W. Flentrop uit Zaandam de windvoorziening en werd er een electrische ventilator geplaatst en in 1944 moest er nog wat pijpwerk worden vervangen. Jack Schroevers Als inwoners van onze gemeente worden we nu geconfronteerd met een belangrijk historisch monument tevens Provinciaal monument en tevens genomineerd als Rijksmonument). Voor de instandhouding is erg veel geld nodig.In dit geval is dat 350.000 gulden. Gelukkig kon het kerkbestuur uit allerlei fondsen, potjes ruim 100.000 gulden bij elkaar brengen. De Provincie draagt 40 van de totale f350.000 bij. Al met al moet er nog f 80.000 bij elkaar gebracht worden. Er is een orgelrestauratiecommissie opge richt die de restauratie gaat begeleiden en die gaat proberen om op allerlei manieren kleinere subsidies en giften los te praten. In onze dorpen gaan vele activiteiten ge organiseerd worden zoals concerten bazaars, verlotingen, sponsorwerving, etc. We hopen van harte, dat ieder die geïnte resseerd is in het historisch erfgoed in onze gemeente op de een of andere wijze aan één of meer van deze activiteiten zal willen en kunnen deelnemen. 24 In deze fraai gerestaureerde kerk met haar unieke torenuurwerk hoort ook een gaaf Knipscheerorgel thuis.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 25