PRUIMEN, niet meer 21 tijdens de marktdagen in 1908 aanmerkelijk minder was geweest dan in voorgaande jaren. Als één der oorzaken van de teruglopende omzet werd genoemd, dat sommige land- en tuinbouwers hun pro ducten buiten de markt om verkochten en dat veelal aan dezelfde handelaars die op de markt in Lutjewinkel ver schenen. Ook nu weer werd het eigen belang helaas be langrijker gevonden dan door samenwerking sterk te staan. Ook de markt te Winkel gaf een achteruitgang van de handel in aardappelen te zien. Daar was de schade voor de markt echter minder, omdat er veel fruit werd geveild. Te betreuren was, dat de pogingen om de tuinders uit 't Veld te bewegen hun geteelde producten op de markt in Lutjewinkel te gaan veilen, enkele malen schipbreuk leden Was dit doorgegaan, dan zou dat een grotere aanvoer en omzet voor de markt van 'Lutjewinkel-Weere' hebben be tekend. '9°3 TE KOOP: 25 zak beste JPuizïnaartfajpIfn, (Zaaiersj, bij Jn. KOQIJ Kz., Terdiek, gem. Nieuwe Niedorp. Echte Winkeler witte zoolang de voorraad strekt, verkrijg baar bij Abr. Brugman Ez, Het einde van de markt. Op 13 juli 1909 werd door de Land- en Tuinbouwvereni- ging Lutjewinkel-Weere middels een advertentie in de krant, bekend gemaakt, dat wegens de geringe aanvoer van producten niet meer gemarkt zou worden. Dit betekende het einde van de groenteveiling in Lutje winkel. Het Bestuur der Land- en Tuihbouw-Tereeniging Lutjewinkel-Weere maakt bekend, dat, we gens den- geringen aan voer van producten, zal worden gemarkt. Het Bestuur. Het Bestuur der tiiroeüffen - vereenigiag te Winkel maakt bekend 1. dat aldaar in het Marktgebouw op Dutte 9 n Haf 12 Oct. 1902, lenfoonst zal worden gebonden van boomvruchten en groen ten, waarvoor prijzen worden be schikbaar gesteld. De toegang is vrij. 2. Dat de Penningmeester der Vereeniging, de heer J. Dekker Cz., op 9 October 1902, des nam. van 4 tot 8 uur, zal vaceeren ten huize van den heer C. Kieft te Winkel tot het uitkeeren der renten van de geldleening ten laste der Vereeniging, op vertoon deraandeelen en tegen kwijting. Winkel, 4 October 1902. Namens het Bestuur voorhoemd, J. KOOMEN Hz., Voorzitter. L. KOELMA.N, Secretaris.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 22