Afslagmarkten op Vrijdag 22 Juli 1906, Tijdens de jaarvergadering op 13 januari 1903 kon met voldoening worden vastgesteld, dat de financiële toe stand van de vereniging bijzonder gunstig genoemd mocht worden. Door toename van de groentecultuur bleek er behoefte aan glas, de zogenaamde éénruiters, te bestaan. Er moest dan wel een kist met 21 stuks ramen tegelijk ge kocht worden, wat voor de meeste tuinders te veel was. Gelukkig gaven zich voldoende aanwezigen op om een kist te kunnen bestellen. De broeiramen werden beschik baar gesteld voor f 1,10 per stuk. In het voorjaar van 1906 besloot de ledenvergadering van 'Lutjewinkel-Weere' om zich aan te sluiten bij de nieuw opgerichte 'Nederlandse Tuinbouwbond'. Subsidie van de gemeente. Op dinsdag 19 mei 1908 nam de Raad der gemeente Winkel de aanvraag voor subsidie door de Groentever eniging Winkel en die van de Land- en Tuinbouwvere- niging Lutjewinkel-Weere in behandeling. Dit betrof bedragen van respectievelijk f 50 en f25. 'Lutjewinkel-Weere' gaf te kennen uitvoering aan haar plannen te willen geven om de markt tot groter bloei te brengen. Men wilde de mogelijkheden om per vaartuig de producten aan te kunnen leveren verbeteren. Dit was vooral bedoeld voor de land- en tuinbouwers uit 't Veld. Deze waren voornemens om in Lutjewinkel te komen markten als er gelegenheid tot vervoer zou bestaan. Volgens hen vertoonde de markt te Noord-Scharwoude, waar zij als regel hun geteelde producten markten, een achteruitgaande tendens. Hoewel uit een gemaakt overzicht was gebleken, dat er op de gemeentebegroting een paar honderd gulden over zou zijn, oordeelde de burgemeester het te gewaagd om nu reeds het gevraagde bedrag af te staan. Er zouden namelijk nog meerdere onvoorziene uitgaven kunnen ko men. Met algemene stemmen werd aangenomen de ge vraagde subsidies in 1908 te zullen verlenen. Dalende marktomzetten bij 'Lutjewinkel-Weere'. Tijdens de jaarvergadering van 6 maart 1909 besloten de leden weer markten te gaan houden op het terrein bij de tram in Lutjewinkel. Men was er nog geen voorstander van om tot opheffing over te gaan, hoewel de aanvoer Het Bestuur van de Groente vereenig in g „WJtëKFL" bericht, dat dfi van Aardappelen, verdere Landbouwproducten, tü roestten, Boomvruchten, Fruit, «oter, Sieren, Wol enz., zullen aanvangen en dat die markten zullen worden gehouden des ftlaaildag*, Woensdag** en Vrijdags, te beginnen om half 2 met de aardappelen en om hwa^t over 3 met de overige'artikelen. Dé" böVéfSïarkt Eal öllcóii ucs Woensdags- en Vrijdagsmiddags om kwart over 3 worden gehouden. Namens het Bestuur voornoemd, J. KOOMEN Hz., Voorzitter. L KOELMAN, Secretaris 20 Wan 1903 voor "WINKEL een slecht proimenja&r, ook thans blijft de oogst verre beneden het middelmatige. Wij informeerden naar de redenen daarvan en kregen van bevoegde zijde tot antwoord, dat de slechte nitkomst nog een gevolg is van den natten zomer van 1908. Toen hebben de boomen zeer geleden en zij hebben dezen drogen zomer noodig, om weer op hun verhaal te komen. De bezitters van boomgaarden koesteren thans de hoop, dat 1905 goed zal zijn. Marktbericht van LUTJE WIN KEL van 11 Aug. 1904. Groote muizen 0.85 a L10. blauwe aardap pelen 1.a LOS, eigenheimers 0.60 a Oüfo, slaboonen 0.22' a 0.47' per 1000, peren LBO a 2.65, appelen 2.per mand, roode aal bessen 10 a 12 cent per pond. De afslagmarkt van boom- en tuinvruchten en landbouwproducten te Winkel zal worden gehouden eiken Dinsdag en Vrijdag, des namiddags half 2. De markt te Lutjewinkel is thans geëindigd.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 21