17 Oprichting afdeling 'Lutiewinkel-Weere'. De eerste onderafdeling die werd opgericht was "Lutjewinkel-Weere", zij telde al spoedig 42 leden. Aangezien de tramlijn Wognum-Schagen nog niet gereed was, werd de leden aangeraden om voorlopig hun producten te markten bij het station Noord-Scharwoude waar enkele kooplieden aanwezig zouden zijn voor afname van vooral de aardappelen. De heer J. Korff stelde zich beschikbaar om de aardappelen naar de markt te vervoeren tegen een prijs van 10 cent per zak. De eerste door de groentevereniging De Niedorper Kogge ge houden marktdag werd feestelijk opgeluisterd door het fanfarekorps Crescendo. Aangevoerd waren 327 zakken aardappelen afkomstig van 21 leden. Er werden prijzen betaald van f 1,50 tot f 1,80 per zak van 35 kilo. De afdelingen gaan apart veilen. Tijdens de jaarvergadering van de groentevereniging De Niedorper Kogge welke werd gehou den op 13 maart 1900 in het café van P. Haringhuizen, besloot men om geen markten meer te gaan houden te Noord-Scharwoude. De 40 aanwezigen van de inmiddels 340 leden tellende vereniging, vernamen van het be stuur dat dit werd gedaan in verband met de verre afstand van vooral Winkel en Lutjewinkel naar Noors-Scharwoude. Het lag in de bedoeling om het houden van markten over te laten aan de plaatselijke afdelingen. Afslagmarkt bij het tramstation in Lutjewinkel. In Lutjewinkel werd de eerste aardappelmarkt gehouden op 26 juni 1900. De voorzitter van de afdeling 'Lutjewinkel-Weere', de heer J. Bree- baart, opende de markt met een toespraak waar uit bleek dat er veel tevredenheid bestond over de vestigingsplaats van de markt bij het tramsta tion. Deze was namelijk niet alleen zeer gunstig gelegen voor het groentevervoer per tram, maar tevens uitstekend bereikbaar per schip. De toespraak werd beëindigd door de hoop uit te spreken 'dat deze markt levensvatbaarheid moge hebben en tot bloei moge strekken van de gehele omgeving', waarmede de markt voor ge opend werd verklaard. Aangevoerd was de volgende hoeveelheid aard appelen: 54 halve hl grote muizen die een prijs opbrachten van f 1,40 a f 1,60 en 8 halve hl klei ne muizen welke werden verkocht voor f 0,50 a f 0,70 per halve hl. Er waren kooplieden aanwe zig uit Den Helder, Schagen en Winkel. l<9 De AfdeelingLutjewinKel- "Weere der Groenten-vereeniging Nie dorper Kogge is niet, zooals in ons No. van Donderdag 'werd medegedeeld, als zoodanig door 't Hoofdbestuur erkend in de vergadering van Zaterdag 14 Mei, maar reeds in de Hoofdbestuurs-verga- dering van 12 Maart. Zij was de eerste, die zich als afdeeling heeft gevormd, y i/ Het nieuwgebouwde stationskoffiehuis van den heer J. Korf te Lntjewinliel is geopend, evenals dat te Winkel van Mej. de Wed. Bijhouwer. Nü nog een weg san Moerbeek naar Lutjewinkel, de gereedkoming en opening van de trambaan en een of meer groen- tenmarkten en de koffiehuizen, ja de ge- heele streek, gaat een goede toekomst te gemoet.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1997 | | pagina 18