- 3 - Verder vervulde hij nog functies als hoofdingeland bij de Schager- en Niedorper Koggen, hoogheemraad bij de Hondsbos- schen en Duinen tot Petten, voorzitter van enkele polder besturen, en notabene directeur van de Maatschappij tot Exploitatie van de Johannes Kerkhovenpolder aan de Dollard in Groningen, waar vader Klaas intussen tot opzichter over het bedijkingswerk was benoemd. Een zetel in de Eerste Kamer kon er ook nog wel bij. Na zijn overlijden in 1913 volgde zijn zoon Klaas hem op als dijkgraaf en het zal veel Winkelers wel niet ontgaan zijn, dat de naam Breebaart tot het eind van het zelfstandige bestaan van Waard en Groet bijna voortdurend een rol speelde, soms even afgewisseld met een Waiboer uit dezelfde familie. Deze voormalige boerderij bij Kolhorn heette eertijds De Vereeniging.. Nog enkele bekende namen. Naast Waiboer komt men de naam Blaauboer nogal eens tegen en niet te vergeten Kaan uit Wieringerwaard Een naam die zeker niet ongenoemd mag blijven is Nobel. Gerrit Nobel heeft zich in zijn functie van secretaris penningmeester jarenlang bijzonder ingespannen voor 'De Vereeniging'. Dat komt in diverse artikelen tot uiting. Om dan nog één belangrijke naam te noemen en wel van zo'n eeuw geleden: voorzitter Groneman van de indertijd befaamde Groenhoven aan de Barsingerweg in Wieringerwaard De mooie grote boerderij staat er nog en iets verderop prijkt warempel zijn naam bij een nieuw boerenbedrijf: de Groneman Hoeve. Alt ij d beter dan zo'n weinigzeggende straatnaam.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1996 | | pagina 4