- 21 - In 1930 werden de eerste kipwagens betrokken van Cor Blauboer, de Schager Forddealer. Deze wagens kregen in 1933 gezelschap van de nieuwste Ford-V8 en Chevrolets. De Chevrolets bevielen zo goed dat er in 1939 maar liefst vijf werden bijgekocht. Om lange materialen te kunnen ver voeren werden deze wagens in Gorinchem door Aeme van Milh verlengd. In 1939 had Bras 40 vrachtwagens in gebruik die ingezet werden voor de wegenbouw en de bouw van de startbanen voor Schiphol De wagens werden gestald in de garage aan de Dorpen naast de slachtplaats van Baars en Oosterman. Later is hier de Nijverheidsstraat aangelegd. Dit was een gunstige plaats omdat de schepen konden aanleggen in de Laansloot tegen over de garage. In 1940 kwam er een triest eind aan het leven van de ener gieke Schager ondernemer. Toen hij in een donkere nacht met zijn Ford uit Amsterdam op weg was naar Schagen, reed hij op de rijksweg bij Burgervlotbrug op een van zijn eigen trailers die daar met pech aan de weg stond. Hij was op slag dood De vrouw waarmee hij na de scheiding van zijn eerste kin derloze huwelijk was getrouwd bleef achter met haar zoon (Ton Pelt) en de drie kinderen, twee jongens (Gerrit en Cornelis) en een meisje (Maria), die zij samen hadden ge kregen. AKapitein Schagen Noot: Velen zullen zich Siemen Modder herinneren, vrachtrijder van de Langereis, een markante figuur, altijd getooid met een zwart schipperspet je Die pet stamde nog uit de tijd dat hij schippers knecht was op één van de schepen van Gerrit Bras. de boerderij van de familie Bras op Terdiek

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1995 | | pagina 22