- 18 Plaats van een onverwachte overstroming in de Weerepolder Daar hadden Duitse soldaten paarden ondergebracht. Ze schoten met hun wapens op het over komende vliegtuig. Waarschijnlijk heeft de piloot daar niets van gemerkt, anders had het nog nog wel eens droevig kunnen aflopen voor de oude stolp aan de Dorpsstraat. Toen de rust was weergekeerd lag het bouwland tussen de de kerk en de Nieuwe Weg bezaaid met kogels. De wagen waarop men het had voorzien was geschilderd in ca~ mouflagekleuren en was dus onmiskenbaar een vijandelijk doel. De bestuurder raakte, naar ik later heb gehoord, zwaar gewond. Af en toe zagen we in die tijd hoog in de lucht witte condens- strepen, richting Engeland. Dat zouden Duitse raketten zijn geweest Een klap van de molen. Op een nogal winderig fietstochtje in de buurt werd mijn aan dacht getrokken door een boerenkar op de Westfriese Dijk, ergens tussen Winkel en Lutjewinkel. De kar stond naast de weg in het gras. Er was iets op bevestigd wat leek op een grote dynamo, iets waar jongens in die tijd belangstelling voor hadden Wat moest dat ding daar op die kar; er zat niet eens een propeller aan. Nieuwsgierig jongetje komt wat dichterbij en bukt wat naar voren. Dan ineens een keiharde tik tegen het hoofd alsof een onzichtbare vijand je in één klap knock-out probeert te slaan. Een duizeling, even helemaal weg van deze wereld en vervolgens langzaam b ij komend Dan een verrassende conclusie: Er zit toch een propeller aan. Hij draait alleen zo ongelofelijk hard in de strakke wind op de dijk dat er niets maar dan ook niets van te zien is.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1995 | | pagina 19