- 20 - In de consistoriekamer gaf dominee Appel 's winters cate chisatie. Twee winters was ik catechisant. Dominee Appel was een jonge aardige geduldige man. Hij moet mij vaak verwenst hebben. Altijd betweterig in discussie. Halverwege de tweede winter hield ik het voor gezien. Het praten en nadenken over de Christelijke moraal had mij als puber verder dan ooit van de kerk gebracht. De keren dat ik mij ertoe zette een zondagsdienst bij te wonen kwam ik boos en geergerd terug. Ik vond het lelijk, onlogisch en schijnheilig. De zang vond ik saai, fantasieloos en vals. Erg veel te ge nieten bleef er dus niet over. Het gebouw bleef ik van binnen en van buiten mooi vinden. Als 18-jarige liep ik er op een zonnige zondagmorgen binnen. Dienst was er niet, maar de deur was open. Midden in de kerk staande floot ik een lied op de fluit. De klanken buitelden door de hoge middeleeuwse ruimte. Zonlicht viel schuin door de hoge ramen. Ik voelde een grote vrede. Een hemelse vrede? Wie weet. Fridtjof Blanken Den Burg-Texel. berichten uit de omgeving: In het Dorus Rij kersmuseum in Den Helder is een interessante expositie met de veelzeggende titel 'Rampzalige Vloedt'. Het gaat over dijkdoorbraken en overstromingen in de loop der eeuwen en wat men daar tegen in het geweer bracht. Er zijn o.a. bijzondere filmbeelden te zien van de waters nood in 1916. De tentoonstelling is tot 3 juli te bezichtigen. Daarna in Purmerend In het Stedelijk Museum van Alkmaar is tot 1 augustus een expositie onder de naam 'Perfect Gemeten'. Voor de liefhebbers van oude kaarten van harte aanbevolen.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1994 | | pagina 21